Wydarzenia

CLJ: Śląsk pokonał Lecha!

2017-11-11 14:00:00
Podopieczni Dariusza Sztylki wygrali przy Oporowskiej z Lechem Poznań 3:2 (2:2) po dwóch trafieniach Bergiera i jednym Młynarczyka. Tym samym WKS utrzymał pozycję lidera Centralnej Ligi Juniorów!

Na takie mecze się czeka! Lider gra z wiceliderem, sporo sytuacji, pięć bramek i wygrana lepszej drużyny 3:2. Na szczycie tabeli CLJ Śląsk ma już sześć punktów więcej od Lecha i jeden mecz rozegrany mniej!

Dla podopiecznych trenera Sztylki spotkanie z Kolejorzem nie zaczęło się dobrze. Już w 14' gospodarze najpierw w łatwy sposób stracili piłkę na własnej połowie, a chwilę później pierwszą bramkę. Mynarskiego pokonał Mróz. Sześć minut później był już jednak remis! Asystę Lewkota na gola zamienił Bergier, najlepszy strzelec CLJ. O tym Lech miał się przekonać jeszcze dobitniej tuż przed przerwą... Zanim jednak Sebastian zdobył drugą bramkę, goście odzyskali prowadzenie po strzale głową Maćkowiaka. Trafienie "do szatni" w wykonaniu Bergiera sprawiło, że po niezwykle intensywnej pierwszej połowie na tablicy wyników widniało 2:2.

Druga część gdy nie obfitowała w gole tak, jak pierwsza. Dla wrocławian najważniejsze jednak, że to Śląsk zdobył jedyną bramkę po zmianie stron. Po rzucie rożnym w polu karnym Lecha kotłowało się straszliwie, a najprzytomniej zachował się Młynarczyk, wpychając piłkę do siatki. Więcej trafień już nie oglądaliśmy. WKS triumfował 3:2!

Świetne spotkanie przy Oporowskiej potwierdziło, że kluby z Wrocławia i Poznania to zdecydowanie czołowi uczestnicy rozgrywek CLJ. A ich czołowym strzelcem jest Sebastian Bergier. Snajper zielono-biało-czerwonych zdobył 15. i 16. bramkę w sezonie, umacniając się na pozycji lidera strzelców.

Szansa na kolejne gole i punkty dla zawodników Dariusza Sztylki już w środę. W Szczecinie wojskowi zagrają z Pogonią, drużyną, która jako jedyna dotrzymuje kroku Śląskowi i Lechowi. Powrót na Oporowską w niedzielę, 19 listopada. O godz. 12 spotkanie z Chrobrym Głogów.

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 3:2 (2:2)
Bramki:
0:1 - Mróz 14'
1:1 - Bergier 20'
1:2 - Maćkowiak 29'
2:2 - Bergier 44'
3:2 - Młynarczyk 78'

Śląsk: Mynarski - Golak, Sztylka, Kuriata, Kotowicz, Izydorczyk, Ryl, Lewkot, Młynarczyk, Bergier
Lech: Mrozek - Borowiak, Pleśnierowicz, Klimek, Zalewski, Maćkowiak, Bartkowiak, Mróz, Karbownik, Sobol, Nowak

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również