Wydarzenia

CLJ U17: Mocny początek!

2018-03-10 18:00:00
Zespół U17 trenera Pietraszewskiego na inaugurację Centralnej Ligi Juniorów wygrał 4:1 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski!
Śląsk jest beniaminkiem w CLJ, do której awansował w niesamowitym stylu, wygrywając w cuglach Dolnośląską Ligę Juniorów Młodszych. W centralnych rozgrywkach poziom sportowy jest znacznie wyższy, co zapewne przełoży się na jeszcze lepszy rozwój młodych piłkarzy WKS-u.
 
Mecz ze Stilonem nie zaczął się dobrze dla Trójkolorowych, którzy grali nerwowo. To przełożyło się na stratę bramki – Chłopcy na początku byli nieco zestresowani nową sytuacją. Pierwszy mecz w Centralnej Lidze Juniorów to dla naszych zawodników spore przeżycie i to wywołało taką reakcję. Z każdą minutą jednak gra z naszej strony wyglądała lepiej – relacjonuje trener Ślaska U17 Ryszard Pietraszewski. 
 
Słowa szkoleniowca miały potwierdzenie na boisku, strata bramki bowiem podziała na Śląsk niczym zimny prysznic. Jeszcze w pierwszej połowie wrocławianie wbili rywalom dwa gole, a po zmianie stron całkowicie przejęli inicjatywę. Ostatecznie WKS wypunktował przeciwnika, wygrywając 4:1. Wynik mógł być wyższy, ale nasz zespół nie wykorzystał rzutu karnego.
 
 
Śląsk Wrocław - Stilon Gorzów Wielkopolski 4:1(2:1) 
Bramki: Samiec- Talar 29 i 60, Szpakowski 33, Poniedziałek 68
 
Skład: Korytkowski, Bończa-Pióro, Paluszek, Łokietek, Wypart, Skrzypek, Szpakowski, Bagiński ( 58 Szymański), Samiec-Talar, Poniedziałek, Osiecki (72 Kozioł).
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również