Wydarzenia

CLJ U19: Niewykorzystana okazja

2018-03-30 13:45:00
Mimo ogromnej przewagi Śląsk tylko zremisował z Salosem Szczecin 2:2 (1:1) i nie wykorzystał okazji, by umocnić się na pozycji lidera CLJ. Bramki dla WKS-u zdobyli Chmulak i Boruń.
Trójkolorowi od początku narzucili swoje warunki gry i dominowali na boisku, nie schodząc praktycznie z połowy gości. W meczu długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, głównie dlatego, że wrocławianie nie wykorzystali kilku dogodnych okazji. Te marnowali Młynarczyk, który trafił prosto w bramkarza z około pięciu metrów, Kuriata, który był bliski trafienia ze stałego fragmentu i Buławski, który uderzał lewą nogą z dystansu. 
 
Niewykorzystane okazje lubią się mścić, o czym przekonał się zespół trenera Jawnego. Gdy wydawało się, że gospodarze mają spotkanie pod kontrolą, jeden błąd indywidualny sprawił, że WKS od około 35. minuty przegrywał. Obraz gry jednak się nie zmienił. Dominacja Śląska nie podlegała dyskusji i w ostatniej akcji w pierwszej połowie Trójkolorowi zdołali wyrównać. Bramkę na swoje konto zapisał nowy nabytek Śląska Karol Chmulak, a z rzutu rożnego asystował mu Młynarczyk.

Po zmianie stron gospodarze nie ustawali w atakach, mając miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki. Goście nastawieni byli na kontrataki i po jednym z nich Zabielski świetnie interweniował, wychodząc obronna ręką w sytuacji sam na sam z rywalem. 
 
Zespół trenera Jawnego kreował wiele sytuacji i w końcu w 75. minucie Boruń zamienił sytuację sam na sam na bramkę, dając prowadzenie Śląskowi. Radość WKS-u nie trwała jednak długo, bowiem minutę później goście doprowadzili do remisu.

Mimo ofensywnej gry Śląska wynik remisowy już nie uległ zmianie. 

Śląsk Wrocław - Salos Szczecin 2:2 (1:1)
Bramki: Chmulak 45', Boruń 75'

Śląsk: Zabielski, Chmulak, Buławski, Krocz (60' Kotowicz), Kuriata (87' Czternastek), Golus, Ryl, Jasiński (82' Izydorczyk), Młynarczyk, Boruń, Musiał (80' Lewkot).
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również