Wydarzenia

DZPN 2004 ze srebrem mistrzostw Polski!

2018-07-10 18:00:00
Kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej z rocznika 2004 zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski w Policach. W drużynie wystąpiło siedmiu zawodników z Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.
Impreza koordynowana przez Zachodniopomorski ZPN odbyła się na obiektach sportowych w Policach. Zmaganiom piłkarzy bacznie przyglądał się między innymi Bartłomiej Zalewski, trener reprezentacji Polski U15 wraz z asystentem Marcinem Łazowskim.

Kadra DZPN w grupie zmierzyła się z:

Dolnośląski ZPN - Zachodniopomorski ZPN 2:1 
Dolnośląski ZPN – Podkarpacki ZPN 3:0 (Bramka: Gerstenstein)
Dolnośląski ZPN - Mazowiecki ZPN 1:2 (Bramka: Michalski)

Uzyskane wyniki zagwarantowały dolnośląskiemu zespołowi awans z pierwszego miejsca bezpośrednio do finału. Tam zmierzył się z Wielkopolskim ZPN-em, z którym ostatecznie przegrał 1:2.

Finał:

Dolnośląski ZPN - Wielkopolski ZPN 1:2 (Gryglak)Ekipa z Dolnego Śląska może czuć niedosyt, gdyż w oczach obserwatorów była najlepiej grającą jakościowo drużyną w mistrzostwach Polski do lat 14. Drugie miejsce jednak również jest dużym osiągnięciem. Gratulacje!

Do najlepszej jedenastki turnieju wybrano piłkarza Śląska Kubę Wiśniewskiego. Z kolei I trener kadry DZPN 2004 Arkadiusz Bator, będący również szefem szkolenia wrocławskiej akademii, został uznany najlepszym trenerem turnieju.

- Na pewno czujemy spory niedosyt, ponieważ w finale mieliśmy dużą przewagę i w mojej opinii o wiele lepiej prezentowaliśmy się piłkarsko. Przeciwnicy zagrali mocno defensywnie, bramki zdobyli po szybkich kontrach i ostatecznie oni cieszyli się z pierwszego miejsca. Taka jest piłka i oczywiście gratulujemy zwycięzcom – mówi trener kadry DZPN 2004 Arkadiusz Bator. – My w każdym meczu graliśmy ofensywną piłkę, pokazaliśmy dużo jakości, także mimo niedosytu, możemy być zadowoleni z naszej postawy – podsumowuje trener Bator. 


W kadrze DZPN 2004 zagrało siedmiu piłkarzy akademii Śląska Wrocław: Łukawski Dominik, Wiśniewski Kuba, Wyrzykowski Sebastian, Matuszko Szymon, Michalski Szymon, Gerstenstein Łukasz, Gryglak Filip.

Sztab szkoleniowy:
I trener - Arkadiusz Bator
Asystent - Maciej Kuziomko
Fizjoterapeuta - Mateusz Bystryk
 

 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. DZPN, Jacek Wyrzykowski

Zobacz również