Wydarzenia

III Liga: Cenny remis

2019-11-09 19:00:00
Śląsk II Wrocław zremisował z Ruchem Chorzów 1:1 w meczu 15. kolejki trzecioligowych rozgrywek. Losy meczu ważyły się do samego końca i ostatecznie zespoły podzieliły się punktami.
Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Zarówno jedni, jak i drudzy starali się utrzymywać przy piłce, choć nieco lepiej wychodziło to Trójkolorowym. Brakowało za to dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Gospodarze próbowali strzałów zza pola karnego, natomiast po stronie wrocławian aktywny był Daniel Szczepan, który sprawiał problemy obrońcom, ale nie udało mu się pokonać bramkarza. 

Do końca pierwszej połowy obraz gry wyglądał podobnie. Dużo walki z obu stron, jednak ani Dariusz Szczerbal, ani Tomasz Nowak nie mieli zbyt wiele pracy. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. 

Po zmianie stron to Śląsk zaczął wyraźnie dominować. Chorzowianie mieli problem z przeprowadzeniem składnej akcji, ponieważ dobrze funkcjonował pressing Trójkolorowych. Piłkarze trenera Piotra Jawnego świetnie odczytywali zamiary rywala i notowali sporo odbiorów, jednak wciąż brakowało najważniejszego, czyli bramki.

Oczekiwanie dobiegło końca w 78. minucie. Piłkę w polu karnym otrzymał Sebastian Bergier, wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem w długi róg bramki pokonał Nowaka. Wydawało się, że będzie to gol, który zapewni wrocławianom trzy punkty, ale Ruch rzucił się do odrabiania strat.

Gospodarze z biegiem czasu atakowali coraz większą liczbą zawodników i w 89. minucie dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Mariusza Idzika, a ten umieścił ją w siatce i tym samym ustalił wynik spotkania. 

Ruch Chorzów - Śląsk II Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki:
0:1 - 78' Bergier
1:1 - 89' Idzik

Ruch: Nowak - Kowalski, Kulejewski, Kasolik, Lechowicz (46. Paszek) - Sikora, Duchowski (67. Mokrzycki), Foszmańczyk, Winciersz (84. Rudek), Bartolewski - Idzik

Śląsk II: Szczerbal - Kucharczyk, Wiech, Poprawa, Dankowski - Szpakowski, Boruń (54. Młynarczyk) - Bergier (87. Caliński), Bargiel (70. Scalet), Krocz - Szczepan


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również