Wydarzenia

Krystian Rubajczyk wzmacnia akademię Śląska!

2018-11-16 15:00:00
Do sztabu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław dołączył Krystian Rubajczyk. Będzie pełnił funkcję koordynatora ds. organizacyjnych i rozwoju akademii w grupach U6-U13.
Krystian Rubajczyk w Śląsku Wrocław będzie odpowiedzialny za koordynowanie i organizowanie pracy trenerów w grupach U6-U13 ze szczególnym uwzględnieniem programu rozwoju motorycznego. Ponadto uszczegółowi procedury treningowe wykorzystywane w pracy z najmłodszymi piłkarzami WKS-u. Trener Rubajczyk jest również pracownikiem Centralnego Laboratorium Naukowo-Badawczego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z którą akademia Śląska współpracuje na wielu płaszczyznach.
 
- Zależy nam, by naszych najmłodszych piłkarzy otaczać jak najlepszą opieką sportową i merytoryczną. Nieustannie szukamy możliwości rozwoju w obszarach, które tego wymagają i dlatego zdecydowaliśmy się na wzmocnienie naszych struktur. Krystian jak na swój wiek ma ogromne doświadczenie i myślę, że już w najbliższym czasie będziemy mogli się pochwalić pierwszym efektami wspólnych działań - mówi dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław Tomasz Horwat.
 
Krystian Rubajczyk jest autorem publikacji o zasięgu światowym dotyczących Identyfikacji Talentów Sportowych oraz Efektu Daty Urodzenia w zespołowych grach sportowych (w szczególności w piłce nożnej). Doświadczenie trenerskie zdobywał między innymi na stażach reprezentacji Polski U15 i Śląsku Wrocław oraz Cracovii, gdzie podpatrywał pracę Michała Probierza.
 
Jest również założycielem Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej, w której wdrożył autorski program szkoleniowy i z której pierwsi wychowankowie trafili już do Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.
 
W ostatnim czasie związany był z Akademią Piłkarską Polonii Wrocław. Aktualnie przygotowuję się do obrony rozprawy doktorskiej na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz uczęszcza na kurs trenerski UEFA A. Witamy na pokładzie!
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również