Wydarzenia

Pasy nie do przejścia

2018-06-10 16:45:00
Cracovia okazała się lepsza w półfinale mistrzostw Polski juniorów starszych i to ona zameldowała się w finale. Za naszym zespołem fantastyczny sezon, który kończy w czwórce najlepszych drużyn w Polsce.
Zespół trenera Jawnego za cel postawił sobie odrobienie dwubramkowej przewagi Cracovii, która w pierwszym meczu półfinałowym wygrała 2:0. 
 
Piłkarze Śląska bardzo zmotywowani rozpoczęli to spotkanie, co było widoczne na boisku. Trójkolorowi grali ambitnie, nie odpuszczając żadnej piłki. Już na początku przebojową akcją na prawej stronie popisał się Jasiński, który zagrał do Buławskiego, a ten wstrzelił piłkę w pole karne Cracovii. Nikt jednak nie zdołał zamknąć akcji. Cracovia odpowiedziała strzałem Strózika, który chciał wykorzystać wyjście z bramki Mynarskiego, ale jego uderzenie było zbyt mocne. 
 
W pierwszej połowie minimalną przewagę mieli przyjezdni, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. WKS nastawiony był na kontry, a większość akcji przeprowadził prawą stroną, gdzie aktywny był Buławski. Niestety tuż przed przerwą Cracovia wyszła na prowadzenie. Z narożnika pola karnego na strzał zdecydował się Wiśniewski, a jego uderzenie znalazło drogę do bramki. 

Druga połowa zaczęła się bardzo źle dla Śląska. Już w 47. minucie drugą żółtą kartką został ukarany Boruń, który musiał opuścić plac gry. Faulował on rywala, który uciekł mu na prawym skrzydle.

Zespół trenera Jawnego w dziesiątkę grał bardzo ambitnie, momentami mając przewagę w grze. Goście jednak co chwilę przeprowadzali szybkie akcje i po jednej z kontr Strózik podwyższył prowadzenie Cracovii. W późniejszych fragmentach Pasy znów dominowały, co potwierdziły kolejnymi bramkami. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:0, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Zaucha i Lusiusz, który nie mylisł się z rzutu karnego.

Mimo prób i determinacji Śląsk nie zdołał odpowiedzieć. W Krakowie Śląsk przegrał 0:2, a to oznacza, że Cracovia zagra w finale, w którym zmierzy się z Lechem Poznań. Kolejorz w półfinale pokonał Legię Warzawa.

Nie zmienia to faktu, że za naszymi juniorami starszymi fantastyczny sezon. Zespół trenera Jawnego wygrał zachodnią grupę Centralnej Ligi Juniorów i zameldował się w czwórce najlepszych drużyn w Polsce. Panowie, dziękujemy za wszystko!
 
W następnym sezonie nastąpi rewolucja w Centralnej Lidze Juniorów. Dwie grupy zostaną połączone w jedną, która zasięgiem obejmie cały kraj. Śląsk oczywiście się w niej znajdzie. 
 

Śląsk Wrocław - Cracovia 0:4 (0:1)
Bramka: Wiśniewski 44'. Strózik 65', Lusiusz 75', Zaucha 80'


Śląsk: Mynarski - Jasiński (55' Krocz), Sosna, Chmulak (35' Łakomski/ 75' Kotowicz), Golak, Sztylka, Boruń, Musiał (Waśkiewicz), Młynarczyk, Buławski - Bergier.

Cracovia: Majchrowicz - Pituła, Kajpust, Kruppa, Pająk, Wiśniewski (65' Zaucha), Lusiusz, Kanach (52' Supryn), Pik, Strózik (76' Ochman), Bator (52' Ożóg).

Czerwona kartka: Boruń (dwie żólte kartki)
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również