Wydarzenia

Po sukces z Pro-Turnieje

2018-09-06 14:00:00
Akademia Śląska Wrocław poszerzyła współpracę z agencją piłkarską Pro-Turnieje, która specjalizuje się w organizacji udziału polskich drużyn w profesjonalnych zagranicznych turniejach. To gwarancja rywalizacji sportowej na najwyższym europejskim poziomie, co potwierdził poprzedni sezon.
Tylko w miniony weekend akademia Śląska rozegrała mecze m.in. z Bayernem München, PSV Eindhoven, De Graafschap, Rapidem Wiedeń, czy Slavią Praga. Możliwe było to dzięki współpracy z agencją Pro-Turnieje.
 
- To dla nas bardzo ważne partnerstwo, na którym również chcemy oprzeć rozwój naszych młodych utalentowanych piłkarzy. Przede wszystkim rywalizacja z zagranicznymi zespołami to bezcenne doświadczenie, które ma zaprocentować w przyszłości w seniorskiej piłce - mówi dyrektor akademii Ślaska Tomasz Horwat. - Cieszymy się z kontynuacji współpracy z agencją Pro-Turnieje i życzymy sobie kolejnych owocnych lat.
 
Agencja Pro-Turnieje współpracuje z Akademią WKS-u od października 2017 roku. Parafowali ją Tadeusz Pawłowski, ówczesny dyrektor Akademii i Piotr Turbański, dyrektor zarządzający Pro-Turnieje. Na mocy porozumienia zespoły Śląska miały zwielokrotnić swój udział w międzynarodowych rozgrywkach, w każdej niemal kategorii wiekowej.
 
- Akademia Śląska słynie z bardzo dobrej pracy z młodzieżą i chcieliśmy po prostu pokazać ją w Europie. W Polsce każdy zna siłę młodzieży Śląska, cieszę się więc, że wrocławianie mogli zaprezentować swoje umiejętności na topowym poziomie europejskim. Byliśmy z zespołami akademii na turniejach w Holandii, Niemczech, Belgii, Czechach, a nawet w Turcji. Zespołowo, ale przede wszystkim indywidualnie, Śląsk prezentował się bardzo dobrze. Kilku zawodników młodzieżowych drużyn znalazło się w notesach skautów bardzo znanych europejskich klubów, a to ważna wartość dodana towarzysząca takim wyjazdom - zaznacza Piotr Turbański.
 
W ubiegłym sezonie zespołu Ślaska mierzyły się z takimi markami jak Benfica Lizbona, Anderlecht Bruksela, Manchester City czy Galatasaray Stambuł. Ponadto po raz pierwszy nie tylko w historii akademii, ale także całego klubu, Śląsk Wrocław rozegrał mecz z drużyną japońską.
 
- Tylko w rundzie wiosennej Śląsk pojechał z nami aż na 10 turniejów! Kilkukrotnie – np. w Turcji i Holandii, chłopcy podczas zawodów przebywali w hotelach 4 i 5-gwiazdkowych, dzięki temu naprawdę mieli okazję poczuć się jak prawdziwi piłkarze. W planach na sezon 2018/19 jest jeszcze więcej ciekawych wyjazdów, a także organizacja międzynarodowego turnieju Śląsk Cup na obiektach przy ul. Oporowskiej. Współpraca opiera się na wspólnym zaufaniu. Śląsk zaufał Pro-Turnieje i chyba nie jest zawiedziony poziomem turniejów, jakie „serwujemy”, natomiast my ufamy, że ich drużyny młodzieżowe będą godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej - dodaje Piotr Turbański.
 
Podsumowanie wyjazdów Śląska w rundzie wiosennej sezonu 2017/18 w liczbach:

Ilość turniejów: 10

Rocznik 2008: 2 turnieje (Belgia, Niemcy)
Mecze: Anderlecht Bruksela, Besiktas Stambuł, Standard Liege, KRC Genk, 1. FC Kaiserslautern
Osiągniecia: III miejsce w belgijskim Koksijde, za Anderlechtem Bruksela i Standardem Liege.

Rocznik 2007: 4 turnieje (Niemcy x3, Czechy)
Mecze: Manchester City, Galatasaray Stambuł, Besiktas Stambuł, Everton FC, FSV Mainz,
Osiągnięcia: III miejsce na turnieju we Frankfurcie za Galatasaray i Evertonem.

Rocznik 2006: 2 turnieje (Turcja, Holandia)
Mecze: Benfica Lizbona, FC Porto, HSV Hamburg, KRC Genk, Bursaspor, NAC Breda
Osiągnięcia: udział w elitarnym turnieju w Turcji, VI miejsce w Holandii (gra 11 na 11)

Rocznik 2003: 1 turniej (Niemcy)
Mecze: Brondby Kopenhaga, Fortuna Dusseldorf, Honved Budapeszt
Osiągnięcia: III miejsca za KRC Genk i Honvedem

Rocznik 2002: 1 turniej (Holandia)
Mecze: Omiya Ardija (Japonia), AZ Alkmaar, Vitesse Arnhem, Malmo FF, Twente Enschede
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również