Wydarzenia

Przemysław Bednarek wzmacnia Akademię Śląska!

2018-08-04 15:30:00
Uznana postać w dolnośląskiej młodzieżowej piłce wzmacnia Akademię Śląska Wrocław! Na pokładzie witamy Przemysława Bednarka, który wcześniej z powodzenie pracował z młodzieżą i zarządzał FC Wrocław Academy.
Przemysław Bednarek w Śląsku będzie prowadził zespół U14, występujący w Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy. Przez ostatnie 10 lat był związany z FC Wrocław Academy, a jeszcze wcześniej ze Ślęzą Wrocław. - Zaczynałem przygodę z FC Wrocław Academy w 2008 roku jako trener, by następnie przez siedem lat łączyć to z funkcją prezesa zarządu —wspomina. — W momencie, gdy przejęliśmy stery nad akademią, nie ukrywam, że musieliśmy się zmierzyć ze sporymi problemami finansowymi. Z czasem jednak wspólnie udało nam się to poukładać i myślę, że przez te ostatnie siedem lat mocno poszliśmy do przodu. Zarówno organizacyjnie, jak i szkoleniowo.

FC Wrocław Academy ma mocną pozycję wśród akademii na Dolnym Śląsku, zdecydowanie będąc w gronie tych najlepszych. Nie ma wątpliwości, że jest to bardzo dobry transfer Śląska. - Po dziesięciu latach pracy w FC Wrocław odczułem potrzebę zmiany. Chciałem sprawdzić się w nowej rzeczywistości i nie ukrywam też, że byłem już zmęczony pracą za biurkiem, która mocno angażowała mój czas. Będąc prezesem, ma się jednak cały klub „na głowie” — mówi Przemysław Bednarek. — Już w lutym oznajmiłem chłopakom, że w czerwcu chcę się pożegnać i poszukać nowych wyzwań. Na początku lipca Tomek Horwat do mnie zadzwonił i zapytał, czy jestem zainteresowany dołączeniem do sztabu akademii Śląska. Duży ekstraklasowy klub, nowe wyzwanie, także z chęcią podjąłem rękawice. Tak się tu znalazłem — dodaje.

Ciekawostką jest, że kilka lat wstecz Przemysław Bedanarek, ówczesny prezes FC Wrocław Academy, zatrudnił Tomasza Horwata jako trenera juniorów starszych. Teraz rolę się odwróciły i to dyrektor akademii Tomasz Horwat zaprosił do współpracy Przemysława Bednarka.

Trenerze, witamy na pokładzie. Życzymy samych sukcesów w zielono-biało-czerwonych barwach!
Autor: Michał Krzyminski

Zobacz również