Wydarzenia

Start Namysłów klubem partnerskim Akademii Śląska!

2017-09-20 16:50:00
NKS START Namysłów został kolejnym klubem partnerskim Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Witamy na pokładzie!
Namysłowski klub, szkolący ponad 240 młodych piłkarzy, jest już 16 młodzieżowym klubem, który współpracuje z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław. Misją partnerstwa jest jak najlepszy rozwój młodych zawodników oraz kształtowanie prawidłowych postaw sportowych oraz społecznych wśród dzieci i młodzieży.
 
- To zdecydowanie przełomowe wydarzenie, które wcześniej nie miało nigdy miejsca w Namysłowie – zaznacza prezes START-u Namysłów Tomasz Kozan. – Cieszymy się, że w końcu możemy pochwalić się partnerstwem z tak wielkim klubem. Skupiamy u siebie piłkarzy nie tylko z gminy, ale też z całego powiatu. Pierwszy zespół w całości zbudowany jest z wychowanków i taką drogą chcemy dalej podążać. Chcąc jednak zrobić krok do przodu i umożliwić naszym zdolnym zawodnikom rozwój, musieliśmy zawrzeć porozumienie z klubem, który prezentuje najwyższy poziom w Polsce. Teraz wszystko w nogach naszej młodzieży, która ma zdecydowanie prostszą drogę do stania się profesjonalnymi piłkarzami. 

 
Uroczyste podpisanie miało miejsce w Urzędzie Miejskim w Namysłowie. Śląsk Wrocław, jako największy klub w regionie i przedstawiciel w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy, stanie się naturalną drogą rozwoju dla najzdolniejszych adeptów futbolu namysłowskiego klubu.
 
- Bardzo się cieszę, że to porozumienie doszło do skutku. Tym bardziej, że w ubiegłym roku odświeżyliśmy traktat o wiecznej przyjaźni między Namysłowem a Wrocławiem. Ta uroczystość pięknie wpisuje się w ten testament i jest to kolejny objaw naszych dobrych relacji – mówi Julian Kruszyński, burmistrz Namysłowa. – Wychowanie młodzieży, kształtowanie prawidłowych postaw to w dzisiejszych czasach bardzo ważny element.

 
Podstawowe korzyści dla partnerskich klubów Akademii to wymiana doświadczeń, wspólne treningi i wymiana zawodników, możliwość odbycia stażu we wrocławskim zespole, a także organizacja wspólnych przedsięwzięć sportowych. Macierzyste kluby piłkarskie będą miały również finansowy udział w sukcesie piłkarzy, którzy zadebiutują w LOTTO Ekstraklasie. 
 
- Nasza Akademia wciąż się rozwija, a myślę, że najlepsze przed nami. Na przyszły rok pracujemy już nad pokaźnym budżetem, który umożliwi nam realizację kolejnych celów – mówi dyrektor Akademii Śląska Tadeusz Pawłowski. – Cieszymy się, że wybraliście Śląsk. To długoletni projekt, ale naprawdę warty poświęceń. Szkolenie młodzieży jest dziś bardzo ważnym aspektem, który ma sam na siebie zarabiać. Nasza dobra współpraca na pewno zaowocuje, a korzyści będą mieć obie strony. Przy naszym porozumieniu wspólnie jesteśmy w stanie wyszkolić chłopców, którzy będą grać w polskiej ekstraklasie. 

 
Do porozumienia ze Śląskiem Wrocław przystąpiły już:

- NKS START Namysłów
 
- KS Polonia Nysa
 
- Wojskowy Klub Sportowy „Śląsk”  
 
- Młodzieżowy Klub Sportowy „Parasol” Wrocław  
 
- FC Wrocław Academy  
 
- Kolejowy Klub Sportowy Polonia Wrocław  
 
- Uczniowski Osiedlowy Klub Piłkarski „Silesia” Wrocław-Gaj
 
- Młodzieżowy Klub Piłkarski Wratislavia Wrocław
 
- Fundacja Akademia Piłkarska Wratislavia Wrocław
 
- Wrocławski Klub Piłkarski Odra Wrocław
 
- Klub Sportowy „Błękitni Jerzmanowo” (Wrocław)
 
- Osiedlowy Klub Sportowy „Orzeł Pawłowice Wrocław”
 
- Stowarzyszenie Sportowe Forza Wrocław
 
- Fundacja Olympic Wrocław
 
- Fundacja Piłkarski Świat (Akademia Piłkarska Duda)
 
- Akademicka Szkółka Piłkarska AZS AWF Wrocław
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Michał Krzyminski, Start Namysłów

Zobacz również