Wydarzenia

U10: Bundesliga nie straszna!

2018-02-04 18:00:00
Drużyna U10 trenera Stasiuka kończy bardzo mocny dwudniowy turniej Jüberg Cup 2018 pod Dortmundem na 3 miejscu.
W turnieju wzięło udział 20 zespołów z Anglii, Kosowa, Czech, Belgii, Holandii, Niemiec i Polski. Zawody były bardzo mocno obsadzone. Na starcie stanęły między innymi: Mlada Boleslav, Schalke 04, VFL Bochum, KF Trepica, MSV Duisburg, KV Mechelen, czy De Graafschap.
 
Zawody rozpoczęły się w sobotę od grup wstępnych. Śląsk, mając za sobą 11-godzinną podróż, zaczął zmagania z dużą rezerwą, ale ostatecznie zajął III miejsce i zameldował się w rundzie finałowej, która rozegrana została w niedzielę. 
 
W drugim dniu zawodów Śląsk już wjechał na właściwe tory i pewnie wygrał kolejną grupę, kwalifikując się tym samym do fazy pucharowej. Wyniki grupowe: 
Ćwierćfinał:
 
Śląsk Wrocław – KV Mechelen 7:3
 
Przez wielu obserwatorów Śląsk był jednym z najlepiej grającym zespołem, ale dość pechowo przegrał w półfinale z VfL Bochum 1848 1:2 (późniejszymi triumfatorami turnieju). W meczu o III miejsce wrocławianie pokonali SV Darmstadt 98 2:1 i ostatecznie WKS zakończył zmagania na najniższym miejscu na podium. - Jestem bardzo zadowolony z postawy mojej drużyny. Na boisku nikomu nie odstępowaliśmy i do Wrocławia wracamy z cennymi brązowymi medalami. Na miejscu byliśmy chwaleni za grę i otrzymaliśmy kilka zaproszeń na kolejne turnieje - relacjonuje trener Stasiuk.

Końcowa klasyfikacja:


Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również