Wydarzenia

U13: Mistrzostwo Polski dla Dolnego Śląska!

2021-07-03 19:00:00
Reprezentacja Dolnośląskiego ZPN U13 zdobyła mistrzostwo Polski! Zespół prowadzony przez trenerów Śląska Wrocław (Pawła Dziakowicza i Macieja Kuziomko) pokonał w finale Wielkopolski ZPN po rzutach karnych.
O drodze Dolnośląskiego ZPN do finału pisaliśmy tutaj. W meczu o złoto chłopcy z Dolnego Śląska walczyli z gospodarzami turnieju - Wielkopolskim ZPN. Spotkanie nie układało się po myśli naszych reprezentantów, którzy jako pierwsi stracili bramkę. Prowadzenie przeciwnika utrzymywało się bardzo długo, aż na dwie minuty przed końcem do wyrównania doprowadził zawodnik Śląska Wrocław - Mateusz Cegliński. Mistrza Polski wyłoniły rzuty karne, w których lepsi okazali się reprezentanci Dolnego Śląska (4:1).

- Począwszy od eliminacji, poprzez sam turniej finałowy mieliśmy wiele problemów kadrowych związanych z kontuzjami kluczowych zawodników. Pomimo tego potrafiliśmy utrzymać wysoką piłkarską jakość i z meczu na mecz prezentowaliśmy się lepiej, co chyba najlepiej obrazuje naszą największą siłę, czyli zespół. Jesteśmy dumni z chłopaków, że nawet w tak trudnym momencie podczas meczu finałowego wierzyli w końcowe zwycięstwo i otrzymali za to najlepsza możliwą nagrodę - tytułu Mistrza Polski - mówi Paweł Dziakowicz, trener reprezentacji DZPN oraz Śląska Wrocław U13.

- Warto podkreślić bardzo dobrą postawę roczników 2009, który wywalczył Puchar Prezesa PZPN i 2008, który zdobył mistrzostwo Polski. Praca trenerów jest coraz bardziej efektywna i to pokazuje nam kierunki, w których będziemy chcieli podążać - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.


W składzie reprezentacji wystąpiło siedmiu zawodników Śląska Wrocław: Dawid Korzeniowski, Mateusz Cegliński, Wojciech Gajewski, Dawid Wąsala, Bartosz Wlazło, Bartosz Borowy i Kacper Kozioł.

Gratulujemy!
 
Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również