Wydarzenia

U16 i U17: Solidne granie z Dynamem

2018-02-11 12:00:00
Zespoły Śląska U17 trenera Jawnego i U16 trenera Muzyki zmierzyły się w Dreźnie z Dynamem. Wrocławianie mają za sobą solidne sparingi.
To już kolejne wartościowe mecze kontrolne drużyn Śląska, które za zadanie mają jak najlepsze przygotowanie do zbliżającego się sezonu. Piątkowe spotkania zostały rozegrane na obiektach Dynama Drezno, a infrastruktura pozwoliła rozegrać dwa mecz o tej samej porze.
 
Zespół U17 od samego początku charakteryzował się dużą jakością w grze. Podopieczni Piotra Jawnego rówieśników z Dynama zaskoczyli wysokim pressingiem, który przyniósł zakładane korzyści. W przekroju całego meczu wrocławianie mieli kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i konsekwentnie punktowali rywali. Ostatecznie sparing zakończył się wygraną WKS-u 6:1, choć przy lepszej skuteczności wynik mógł być wyższy. Bramki zdobyli Paluszek, Osiecki, 2x Bałdyga, Samiec-Talar i Szpakowski.
 
Skład: Korytkowski, Wypart, Paluszek, Boncza-Pioro, Łokietek, Stupieńko, Szpakowski, Jarzębowski, Osiecki, Bałdyga, Samiec-Talar.

Grali także: Smolak, Buksa, Skrzypek, Telatynski, Modrzejewski, Burkowski, Ciszewski

 
Mniej zadowoleni z boiska schodzili piłkarze Grzegorza Muzyki. Zespół U16, mimo że w pierwszej połowie nie był stroną dominującą, powinien prowadzić. Wynik otworzyli rywale, ale Trójkolorowi zdołali wyrównać i stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji. Tych nie wykorzystali, a na domiar złego zmarnowali rzut karny. Po zmianie stron spotkanie się wyrównało i WKS wyszedł na prowadzenie. Ostatnie słowo jednak należało do piłkarzy Dynama, którzy nie dość, że zdołali wyrównać, to wbili jeszcze Trójkolorowym kolejne trzy gole. Mecz mógł mieć inny przebieg, ale zespół Śląska hurtowo marnował dogodne sytuacje bramkowe. Dwie bramki były autorstwa Głowieńkowskiego, który mógł skompletować hattricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:5.
 
Skład: Testowany I – Mojka, Lamorski, Petyniak, Olczak, Szymański, Mamis, Wędzikowski, Basiński, D.Bąk, Głowieńkowski oraz Chrobot, Turkowyd, R.Bąk, Klimek, Marut, Testowany II, Polak, Gadecki, Pasek.

Galeria ze spotkań dostępna TUTAJ


Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również