Wydarzenia

U16: Top turniej za WKS-em

2018-06-05 13:00:00
Zespół U16 trenera Muzyki ma za sobą bardzo mocny turniej w holenderskim Houten. Trójkolorowi mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z klasowymi rywalami.
- Udział w turnieju Delta Cup był dla naszej drużyny ogromnym doświadczeniem – mówi Grzegorz Muzyka, trener Śląska U16. – Mieliśmy okazję zmierzyć się z topowymi drużynami z Holandii, między innymi z tegorocznym mistrzem holenderskiej ligi U16 – AZ Alkmaar i brązowym medalistą – Vitesse Arnhem oraz z mocnymi drużynami ze Szwecji, Islandii i Japonii. Graliśmy z zespołami prezentującymi różnorodny styl gry, doskonałe wyszkolenie techniczne i bardzo wysoki poziom sportowy. W Polsce nie mamy możliwości na co dzień rywalizować z drużynami na tak wysokim poziomie i jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział w tak mocno obsadzonym turnieju – dodaje. W turnieju Delta Cup w holenderskim Houten wystąpiło osiem zespołów. Piłkarze z Wrocławia rozegrali aż osiem 30-minutowych meczów na bardzo wysokim, europejskim poziomie. Wyjazd zorganizowała agencja Pro-Turnieje.

- Zdobyliśmy wielkie doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w dalszym rozwoju naszych zawodników i da im dodatkową motywację do dalszej ciężkiej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności. Również dla nas była to doskonała okazja do analizy i wyznaczenia dalszych kierunków rozwoju drużyn Akademii – kontynuuje Grzegorz Muzyka. 

Co ciekawe, Trójkolorowi po raz pierwszy w historii klubu zmierzyli się z japońską drużyną. Omija Ardija - bo o nich mowa - zrobiła piorunujące wrażenie na wszystkich uczestnikach turnieju. Japończycy zasłużenie wygrali turniej, prezentując imponujący poziom sportowy. Na pochwałę zasługują również organizatorzy, którzy zadbali o każdy szczegół, a nasi piłkarze mogli skupić się jedynie na grze.

Śląsk zanotował wyniki:
 
Śląsk Wrocław – Twente Enschede 3:1 (Basiński x2, Głowieńkowski)
Śląsk Wrocław – Omiya Ardija 0:2
Śląsk Wrocław – Malmo FF 0:1
Śląsk Wrocław – Vitesse Arnhem 1:1 (Mamis)
Śląsk Wrocław – Delta Sports 0:0
Śląsk Wrocław – Breidablik 2:2 (Polak, Głowieńkowski)
Śląsk Wrocław – AZ Alkmaar 1:3 (Szmigiel)
Śląsk Wrocław – Delta Sports 3:1 (Basiński x2, Głowieńkowski)- Wszystkie mecze były rozgrywane w bardzo szybkim tempie, spotkania były niezwykle zacięte i wyrównane, a o końcowych rezultatach przesądzały szczegóły, które na topowym poziomie są decydujące. Cały turniej dał nam niesamowity materiał do analizy. Cieszy również fakt, że w końcowej klasyfikacji Dominik Basiński został, wspólnie z zawodnikiem z Japonii i AZ Alkmaar, królem strzelców całej imprezy 0 kończy trener Śląska U16 Grzegorz Muzyka.

Końcowa klasyfikacja:
 
1. Omiya Ardija
2. AZ Alkmaar
3. Vitesse Arnhem
4. FC Twente Enschede
5. Malmö FF
6. Knattspyrnudeild Breiðabliks - Breidalbik
7. Śląsk Wrocław
8. Fc Delta Sports 95 

 
Autor: Michał Krzyminski, Pro-Turnieje, Fot. Delta Cup

Zobacz również