Wydarzenia

U18: Seria przerwana

2019-03-25 10:00:00
Świetna seria zwycięst Śląska w Centralnej Lidze Juniorów U18 zakończona. Po siedmiu kolejnych wygranych, juniorzy starsi w Lublinie przegrali z Motorem 1:2 (0:0). Dla Trójkolorowych bramkę zdobył Wacławek. Za tydzień WKS zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin.
Motor ma patent na Trójkolorowych, gdyż również we Wrocławiu był górą, wygrywając przy Oporowskiej 3:2. W Lublinie zespół trenera Tomasza Jasika od początku zagrał bardzo ambitnie, z czym nie radził sobie Śląsk. W pierwszej połowie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, ale już w drugiej odsłonie poprawili się w tym elemencie, wychodząc na prowadzenie po wykorzystaniu "jedenastki". Tuż przed końcem Motor podwyższył prowadzenie i było jasne, że WKS nie wygra tego spotkania. W doliczonym czasie gry Bruno Wacławek zdołał zdobyć bramkę kontaktową, ale już zabrakło czasu, by doprowadzić choć do remisu.

Zespół trenera Pietraszewskiego nadal jest wiceliderem Centralnej Ligi Juniorów U18, ale nie wykorzystał potknięcia lidera, Korony Kielce, który zremisował z Zagłębiem Lubin 2:2. 

Motor Lublin - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)
Bramka: Wacławek 90'

Śląsk: Frasik - Paluszek, Wypart (70' Osiecki), Golus, Chmulak, Mamis (65' Wacławek), Szpakowski (83' Matuszewski), Musiał, Boruń, Poniedziałek (55' Jarzębowski), Samiec-Talar.
Autor: Michał Kryminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również