Wydarzenia

Wołczek: Czeka nas weryfikacja

2018-08-24 14:00:00
- To będzie rok weryfikacji dla tych chłopców. Okres dojrzewania, ale też centralne rozgrywki, gdzie są fajni przeciwnicy i fajne granie. Jestem jednak spokojny o moich zawodników - mówi przed startem rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów trener zespołu U15 Krzysztof Wołczek.
Zespół U15 ma za sobą bardzo solidny okres przygotowawczy, który łączył w sobie mocny turniej we Lwowie, obóz i serię sparingów. Trener Wołczek w kilku słowach podsumował ten czas. - Tak naprawdę sporo wyjazdów mieliśmy w okresie przygotowawczym, ale ogólnie my jako sztab jesteśmy bardzo zadowoleni z jego przebiegu - mówi Krzysztof Wołczek, trener Śląska U15. - Potrenowaliśmy tyle, ile chcieliśmy i zrealizowaliśmy wszystko w stu procentach. Widzę jeszcze zmęczenie po tym intensywnym okresie, ale myślę, że ta praca zaprocentuje. Mocny okres przygotowawczy był potrzebny, ale przy okazji zrealizowaliśmy cele taktyczne i techniczne.
 
W zespole nie zaszło wiele zmian i na szczeblu centralnym będą głównie rywalizować piłkarze, którzy poprzedni sezon spędzili w Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy. - Tak, nie mieliśmy wielu zmian kadrowych. Wzmocniło nas czterech piłkarzy, ale też czterech odeszło. Łącznie w kadrze mam 21 zawodników. Początkowo kadra miała być węższa, żeby każdy mógł liczyć na więcej grania, ale stwierdziliśmy, że ten kształt również jest dobry. Zależało nam przede wszystkim na dobrej rywalizacji i to osiągnęlismy - ocenia trener.
 
Centralne rozgrywki, w których występuje zespół U15, to przede wszystkim pierwszy poważny sprawdzian dla piłkarzy Śląska. - To będzie rok weryfikacji dla tych chłopców. Okres dojrzewania, ale też centralne rozgrywki, gdzie są fajni przeciwnicy i fajne granie - kontynuuje trener Wołczek. WKS przełożył 1. kolejkę ze względy na późny termin obozu przygotowawczego. Pierwszym testem w lidze będzie więc spotkanie z Zagłębiem Lubin. - To rywal, z którym często się mierzymy. Myślę, że jest to jeden z najmocniejszych zespołów w tej lidze. Wiadomo, dochodzą emocje, bo są to mecze derbowe, ale zawsze jest to dobra rywalizacja. Ostatnio wychodziliśmy z tych potyczek zwycięsko i mam nadzieję, że nadal tak będzie, choć trzeba pamiętać, że w tej kategorii wiekowej jeszcze wynik nie jest najważniejszy. Oczywiście jednak każda wygrana cieszy i rozwija - kończy trener Śląska U15 Krzysztof Wołczek.

Mecz w Lubinie odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia o godz. 14:30. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Michał Krzyminski

Zobacz również