Wydarzenia

Nadmorska seria, trzy punkty dla WKS-u | Ekstraliga

2021-10-02 14:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław wygrały w 7. kolejce kobiecej Ekstraligi z AP Lotosem Gdańsk 2:1. Gole dla WKS-u strzeliły Karolina Iwaśko i Joanna Wróblewska, choć przy drugiej bramce ogromny udział miała Amanda Turowska. To drugie zwycięstwo WKS-u z rzędu w tym sezonie i trzecie kolejne z zespołem Lotosu.
Wrocławianki objęły prowadzenie w 16. minucie, kiedy dośrodkowanie z lewej strony boiska na gola zamieniła Karolina Iwaśko. Napastniczka WKS-u sprytnie uderzyła głową, a bramkarka Lotosu najpewniej myślała, że futbolówka nie wpadnie do bramki, bo nie zareagowała na strzał wrocławianki i odprowadziła piłkę wzrokiem.

W drugiej połowie miejscowe doprowadziły do wyrównania za sprawą Jagody Szewczuk, ale odpowiedź podopiecznych Piotra Jagieły była znakomita. Po dośrodkowaniu w pole karne najwyżej wyskoczyła Amanda Turowska, która główkowała w kierunku bramki, a futbolówkę z najbliższej odległości dobiła Joanna Wróblewska.

Było to trafienie wyprowadzające WKS na ponowne prowadzenie i - jak się kilkanaście minut później okazało - ustalające wynik spotkania. Śląsk wygrał w Gdańsku 2:1 i odniósł drugie zwycięstwo z rzędu w tym sezonie i trzecie z rzędu w konfrontacji z AP Lotosem Gdańsk.

Kolejne spotkanie WKS-u za tydzień - w niedzielę, 10 października. Wrocławianki podejmą AZS UJ Kraków.

AP Lotos Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Karolina Iwaśko 16'
1:1 Jagoda Szewczuk 69'
1:2 Joanna Wróblewska 73'
 
AP Lotos (skład wyjściowy): Ludwiczak - Szewczuk, Bużan, Sirant, Plotzka, Włodarczyk, Zimecka, Dymińska, Kołodziejek, Tarakanova, Słowińska.
Śląsk (skład wyjściowy): Bocian - Ostrowska, Dudziak, Korda, Żurek, Krzyżanowska, Kulig, Marcelina Buś, Wróblewska, Iwaśko, Czudecka.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również