Wydarzenia

Akademia Klasy Ekstra w maju we Wrocławiu

2023-04-24 10:00:00
14 maja we Wrocławiu czeka nas dzień pełen piłkarskich wrażeń dla najmłodszych sportowców. Do stolicy Dolnego Śląska zawita Akademia Klasy Ekstra, której głównymi punktami będą turnieje dla chłopców i dziewczynek w kategoriach wiekowych U11 i U9 oraz strefa zabaw dla przedszkolaków.
Majowa impreza będzie kolejnym wydarzeniem z cyklu "Akademia Klasy Ekstra". Podobne wydarzenia organizowane są w miastach wszystkich zepołów rywalizujących w PKO BP Ekstraklasie, a tegoroczne turnieje są już ósmą edycją. Każdego roku we wspólnej piłkarskiej zabawie łącznie bierze udział kilka tysięcy najmłodszych adeptów piłki nożnej. Akademia Klasy Ekstra to projekt organizowany przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu.

W tym roku spotkamy się na boiskach naturalnych AWF Wrocław przy ulicy Mickiewicza 58 we Wrocławiu. W planie imprezy są turnieje chłopców i dziewczynek w kategorii U11 (rocznik 2012, mecze 7x7) oraz turnieje U9 (roczniki 2013/2014, mecze 3x3 w formule Funino) oraz strefy zabaw dla przedszkolaków (roczniki 2016 i młodsi).Dodajmy, że Funino to rozgrywka, której celem jest przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności. Podczas takich spotkań na boisku przebywa po trzech zawodników w każdym zespole, a młodzi sportowcy starają się umieścić piłkę w jednej z dwóch małych bramek.

Plan imprezy:
10:30 - ceremonia otwarcia
11:30 - rozpoczęcie strefy animacji U7
11:30 - rozpoczęcie turnieju U11
12:00 - rozpoczęcie turnieju Funino U9
15:00 - konkursy
15:30 - ceremonia wręczenia nagród i zakończenie turniejuCo ważne, udział w imprezie jest bezpłatny. Zgłoszeń - poprzez wypełnienie formularza - można dokonywać w tym miejscu. Liczba miejsc jest ograniczona. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z koordynatorem piłki dziecięcej w Akademii Śląska, Wojciechem Pawłowskim (wpawlowski@slaskwroclaw.pl).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Kamil Lizak

Zobacz również