Wydarzenia

Arkadiusz Bator trenerem Śląska II

2022-03-17 10:00:00
Arkadiusz Bator został nowym szkoleniowcem drugiego zespołu Śląska. Na tym stanowisku zastąpi Krzysztofa Wołczka, który został włączony do sztabu pierwszego zespołu WKS-u.
Arkadiusz Bator znaczną część kariery trenerskiej spędził przy Oporowskiej. W przeszłości trener kilka sezonów pracował w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, prowadząc grupy młodzieżowe, zespoły z Centralnej Ligi Juniorów, a także rezerwy WKS-u (sezon 2015/2016 i część rozgrywek 2016/2017).

- Powrót po kilku latach to na pewno wspaniałe uczucie. Nie ukrywam, że po przyjeździe na Oporowską serce mocniej zabiło. Wrocław to moje miasto, Śląsk to mój klub, tutaj się wychowałem i zdobywałem pierwsze szlify trenerskie. Spędziłem we Wrocławiu wspaniały czas i bardzo się cieszę, że znów będę mógł pracować w Śląsku. Po pojawieniu się propozycji z Wrocławia nie było chwili zawahania, ale na pewno chciałem być fair wobec Miedzi Legnica - mówi nowy szkoleniowiec rezerw Śląska.- To trener, który ma DNA Śląska Wrocław. Rozpoczynał w grupach młodzieżowych, przechodził przez wszystkie etapy szkolenia jako trener naszej Akademii, z częścią zawodników z obecnego składu Śląska II doskonale się zna. O wyborze trenera Barota zadecydowało też jego doświadczenie, bo prowadził zespoły w piłce seniorskiej, a ostatnio rezerwy Miedzi Legnica. A w przeszłości przecież także był szkoleniowcem naszego drugiego zespołu - zaznacza dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław, Krzysztof Paluszek.

- Wszedłem do nowej szatni, ale mogłem poczuć się jak u siebie. Jest kilku chłopaków, z którymi już pracowałem, a niektórych prowadziłem przez większość kariery, są niejako moimi wychowankami - podkreśla trener Bator.A warto dodać, że Arkadiusz Bator jest w trakcie kursu UEFA Pro, czyli jest na drodze do zdobycia najwyższych uprawnień trenerskich w piłce seniorskiej. Szkoleniowiec zasiądzie na ławce Śląska II już w najbliższy weekend, kiedy wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W sztabie szkoleniowym Śląska II Wrocław nadal będą Dawid Gomola, Mariusz Pawelec i Piotr Celeban.

Witamy ponownie we Wrocławiu, Trenerze!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również