Wydarzenia

Bałdyga: Nie rozluźniamy się

2023-04-08 20:00:00
Śląsk II Wrocław pokonał w Wielką Sobotę KKS Kalisz 2:0 po bramkach Dawida Bałdygi i Mateusza Młynarczyka. Po niezłym meczu całego zespołu oddajemy głos strzelcowi pierwszego gola.
Dawid Bałdyga: W meczu z KKS-em strzeliłem pierwszego gola na Oporowskiej i była specjalna dedykacja dla mojego dobrego przyjaciela. To również gol dla moich najbliższych, dla mojej dziewczyny, którzy mnie tutaj wspierają. Po ostatnim meczu zszedłem trochę zniesmaczony, bo miałem okazje, ale ich nie wykorzystałem. Teraz jednak głowa zresetowana i dzisiaj pomogłem drużynie na tyle, że możemy być z siebie dumni, bo zrobiliśmy fajny wynik przed swoją publicznością.

Wiedzieliśmy, że w kontekście tego spotkania będą pojawiały się głosy na temat pierwszego zespołu i starcia pucharowego, ale to mieliśmy z tyłu głowy. Skupiliśmy się na swoim planie, na swoich założeniach oraz taktyce, a zrealizowaliśmy to na tyle dobrze, że mamy bardzo ważne trzy punkty, które dają nam troszeczkę oddechu i spokojnie możemy jechać na święta.

Wygraliśmy drugi mecz z rzędu, ale trener Wołczek i reszta sztabu bardzo nas uczula przed tym, żeby się nie rozluźniać. Jesteśmy młodą grupą piłkarzy i cały czas musimy pozostać skoncentrowani. To samo zresztą było w przerwie meczu z KKS-em. Mówiliśmy sobie, że mamy konsekwentnie dążyć do tego, co sobie zakładaliśmy przed spotkaniem. Dobrze przepracowaliśmy czas przed meczem i możemy się teraz cieszyć.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również