Wydarzenia

Bartosz Głogowski podpisał profesjonalny kontrakt

2022-03-24 16:00:00
Młody bramkarz Śląska Wrocław, Bartosz Głogowski, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem.
Bartosz Głogowski ze Śląskiem związany jest od lat, przechodził przez kolejne szczeble młodzieżowe, regularnie występuje w zespole z Centralnej Ligi Juniorów, a przed trwającą rundą wiosenną został zaproszony na treningi drugiego WKS-u.

- Bartek to bez wątpienia perspektywiczny i wyróżniający się zawodnik. Mimo zaledwie szesnastu lat, okres przygotowawczy odbył z drugim zespołem Śląska, miał okazję zagrać również w sparingach. Jeśli nadal będzie tak się rozwijał, w przyszłości możemy mieć między słupkami pierwszej drużyny wychowanka Śląska - mówi szef skautingu Akademii Śląska, Maciej Bączyk.- W naszej filozofii prowadzenia młodych piłkarzy nic nie zmieniamy - chcemy stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju, a najlepszym zawodnikom proponować profesjonalne umowy. Cieszę się, że Bartek Głogowski będzie nadal naszym zawodnikiem - dodaje Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

Młody piłkarz trenował ze Śląskiem II w okresie przygotowawczym, był z drużyną na zgrupowaniu w Jeleniej Górze i rozegrał trzy mecze sparingowe - po 45 minut ze Slovanem B Liberec, Karkonoszami Jelenia Góra i Stalą Brzeg. W tych spotkaniach puścił jednego gola.- Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu, dla mnie to kolejny krok, żeby zagrać na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Ciężko na to pracowałem i jest to forma docenienia mojej postawy - mówi Bartosz Głogowski. - Bez wątpienia jest różnica między treningami z zespołem CLJ, a trenowaniem z drugą drużyną. Okres przygotowawczy i występy w sparingach Śląska II dały mi bardzo dużo, pozwoliły mi stać się jeszcze lepszym piłkarzem. Teraz moim celem indywidualnym na najbliższy czas jest ciągły rozwój, a także debiut w drugim zespole Śląska w meczu ligowym - dodaje młody piłkarz.

Kontrakt Bartosza Głogowskiego będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku.

Gramy dalej, Bartek! Życzymy kolejnych udanych występów w barwach Śląska!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również