Wydarzenia

Borys i Kurowski z powołaniem do kadry U17

2023-03-06 15:00:00
Dwóch piłkarzy Śląska Wrocław - Karol Borys i Krzysztof Kurowski - otrzymali powołanie do reprezentacji Polski U17. Biało-Czerwoni w drugiej połowie marca będą walczyć o punkty w meczach eliminacyjnych mistrzostw Europy U17.
Polacy najpierw zmierzą się z Czechami (22 marca), następnie z Portugalią (25 marca), a na koniec ze Słowacją (28 marca). Wszystkie spotkania odbędą się w Portugalii. Marcowe mecze to kolejny etap eliminacji do młodzieżowego Euro - w grze nadal są 32 zespoły, a awans wywalczy piętnaście: zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych i siedem z ośmiu najlepszych drużyn z drugich miejsc. Stawkę uzupełni gospodarz mistrzostw, czyli Węgry.

Warto dodać, że to kolejne powołanie dla Karola Borysa i Krzysztofa Kurowskiego do kadry U17. Ostatnio z orzełkiem na piersi grali w lutym, kiedy Polska brała udział w towarzyskim turnieju w Hiszpanii. Biało-Czerwoni najpierw pokonali Norwegię 3:2, a następnie dość łatwo rozprawili się z Belgią, wygrywając aż 5:0, z kolei w trzecim starciu okazali się lepsi od Szwecji, wygrywając aż 5:2. Wrocławianie wystąpili we wszystkich trzech meczach.

Gratulujemy, panowie! Trzymamy kciuki za dobre występy!
Autor: Paweł Prochowski

Zobacz również