Wydarzenia

Borys żegna się z EURO U17 z bramką

2023-05-30 19:00:00
Niestety, reprezentacja Polski do lat 17 przegrała z Niemcami 3:5 i kończy swój udział w Mistrzostwach Europy do lat 17 na półfinale. Karol Borys rozegrał 70 minut i strzelił bramkę, a Krzysztof Kurowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.
To był naprawdę szalony mecz, w którym oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Lepiej zaczęli "Biało-Czerwoni", gdyż już w siódmej minucie wynik otworzył Daniel Mikołajewski. Niemcy szybko wyrównali, ale jeszcze przed przerwą do głosu doszedł pomocnik Śląska Wrocław - Karol Borys. W 31. minucie 16-latek przyjął cudowne podanie piętą od Mikołajewskiego i sprytnym strzałem w krótki róg pokonał Maksa Schmitta. Podopieczni trenera Marcina Włodarskiego schodzili na przerwę z zasłużonym prowadzeniem. 

W drugiej części we znaki dało się zmęczenie i nawet fenomenalna bramka Filipa Wolskiego nie dała zbyt wiele. Polacy przegrywają 3:5 i odpadają z EURO U17. Karol Borys rozegrał 70 minut i wpisał się na listę strzelców, natomiast Krzysztof Kurowski całe spotkanie spędził na ławce.

Niemniej chłopakom należą się wielkie gratulacje. To był wielki turniej, w którym udowodnili, że mają ogromny potencjał. Dziękujemy, dostarczyliście nam pięknych emocji. Karol i Krzysztof - czekamy na Was we Wrocławiu!
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Ben McShane - Sportsfile / UEFA / Getty Images

Zobacz również