Wydarzenia

CLJ U-15: Mistrz jesieni jest nasz!

2022-11-19 18:01:02
W sobotni wieczór drużyna U-15 grała ostatni jesienny mecz w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Zdobycz punktowa gwarantowała tytuł mistrza makroligi, a wrocławianie pokazali, że byli zdecydowanie najlepszą drużyną w grupie C wygrywając 3:0 z Górnikiem Zabrze. Bramki zdobyli Wąsala, Kaszub i Siniawski.

Po środowej porażce z Zagłębiem Lubin mecz z Górnikiem Zabrze był decydujący dla ostatecznej pozycji w tabeli rozgrywek. Pojedynek z zabrzanami zdecydowanie nie należał do tych łatwych, o czym świadczy wynik 0:0 do przerwy. Wrocławianie jednak grali swój futbol co przyniosło efekty w drugiej części spotkania.

Wtedy to zaczęło się strzelanie, a konkretnie za sprawą Dawida Wąsali, który przełamał impas i dał WKS-owi prowadzenie. Nie minęło wiele czasu, a już było 2:0 za sprawą Jakuba Kaszuba, który podwyższył wynik meczu. Ostateczny rezultat oraz końcowy sukces przypieczętował napastnik Olivier Siniawski, który wykorzystał rzut karny.

Pewna wygrana 3:0 zamyka fantastyczną rundę w wykonaniu podopiecznych trenera Pawła Dziakowicza. Początki nie były najłatwiejsze, bo przez pierwsze trzy kolejki nie udało się zdobyć kompletu punktów. Cierpliwa praca się opłaciła, bo jak już Śląsk zaczął wygrywać, to był nie do powstrzymania. Zespół U-15 zaliczył fantastyczną serię 9 kolejnych wygranych meczów i w ten sposób wspiął się na fotel lidera, którego już nie opuścił.

Gratulacje dla zawodników i sztabu trenerskiego!

Śląsk Wrocław U-15 - Górnik Zabrze U-15 3:0 (0:0)
Bramki:
1:0 - Wąsala
2:0 - Kaszub
3:0 - Siniawski (K)

Śląsk: Charuży - Wyszyński, Kaszub, Cegliński, Korzeniowski, Wąsala, Gajewski, Kleczewski, Szczygieł, Siniawski, Szywała
Rezerwowi: Pytlak, Hachuła, Borowy, Krzysztoń, Rostek, Pakosz, Świerczek

Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również