Wydarzenia

CLJ U-17: Fajerwerki na start!

2022-08-13 18:30:00
Wystrzałowy początek rozgrywek CLJ U-17 w wykonaniu zawodników Śląska Wrocław! WKS pokonał Lechię Gdańsk aż 9:1.
Wrocławianie, grając u siebie, mogli być uznawani za faworyta, jednak trudno było przypuszczać, że rozmiary ewentualnego zwycięstwa będą aż tak wysokie. Okazało się jednak, że podopieczni trenera Pawła Schmidta koncertowo weszli w nowe rozgrywki. Okres przygotowawczy, w którym Śląsk U-17 mierzył się z mocnymi przeciwnikami, choćby niemieckim VFL Wolfsburg, ponosząc również dość dotkliwe porażki, sprawił, że na najważniejszy moment lata - start sezonu - zespół był w dobrej formie.

Mecz we Wrocławiu od początku układał się tak, jak chcieli tego Wojskowi. Prowadzenie w 6. minucie dał Maliszewski, a w 13. podwyższył je Maścianica. Jedyny moment, gdy można było ewentualnie zastanawiać się nad tym, kto tego dnia jest wyraźnie lepszy, nadszedł w 20. min meczu, gdy Lechia zdobyła bramkę kontaktową. To był jednak tylko moment - już do przerwy bowiem Śląsk prowadził 5:1 i stało się jasne, gdzie powędrują trzy punkty.

- Jeśli chodzi o moje oczekiwania w tym sezonie to w pierwszej kolejności chciałbym, aby zawodnicy indywidualnie wykonywali permanentny progres swoich umiejętności. Praca w tej kategorii wiekowej w dużej mierze musi być ukierunkowana na rozwój uzdolnionych młodych graczy. Chciałbym jednak, aby w parze z rozwojem indywidualnym szedł cel wynikowy. Rozumiem go jako gotowość, aby w każdym kolejnym meczu rywalizować o trzy punkty - mówił przed startem rozgrywek trener Pawł Schmidt. Na razie wydaje się, że cele postawione przez szkoleniowca są na dobrej drodze do zrealizowania.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali strzelanie i mogli jedynie żałować, że mecz nie potrwał kilka minut dłużej. Bardzo możliwe, że wówczas dobiliby do dwucyfrowej liczby bramek. Choć ostatecznie i tak zwycięstwo było niezwykle okazałe. Do wygranej 9:1 najwięcej dołożyli się Maścianica i Benedyktowicz - obaj strzelili po dwa gole.

Kolejny mecz - 20 sierpnia - młodzi wrocławianie rozegrają na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.

Śląsk Wrocław U-17 - Lechia Gdańsk U-17 9:1 (5:0)
Bramki dla Śląska: Maliszewski, Maścianica (2), Kosiba, Wróblewski, Benedyktowicz (2), Kobelczuk, Skóra

Śląsk: Celebański - Sosulski, Cyrek, Fałowski, Wróblewski, Skrzypczyński, Kosiba, Zender, Graczyk, Maliszewski, Maścianica
Rezerwowi: Andrzejewski, Pawlik, Juchnik-Juchnicki, Benedyktowicz, Skóra, Gerstenstein, Kobelczuk
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krzysztof Cyrek

Zobacz również