Wydarzenia

CLJ U-19: Bramkowa końcówka w Legnicy

2022-10-16 16:16:16
W niedzielne południe podopieczni trenera Bartosza Siemińskiego zmierzyli się z Miedzą Legnica w meczu 10. kolejki CLJ U-19. Mecz z ostatnią drużyną został wygrany po trzech bramkach zdobytych w drugiej połowie - dwie autorstwa Dawida Matuszewskiego i jedna Yehora Sharabury.
Starcie z ligowym outsiderem mogło teoreytcznie oznaczać goleade, tu jednak zadanie nie należało do najłatwiejszych. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, a worek z bramkami otworzył się dopiero w ostatnim kwadransie meczu.

W 75 minucie podyktowany został rzut karny dla wrocławian. Do jedenastki podszedł Dawid Matuszewski i dał Śląskowi wyczekiwane prowadzenie. To napędziło podopiecznych trenera Bartosza Siemińskiego, którzy już po 5 minutach podwyższyli prowadzenie za sprawą Yehora Sharabury. W doliczonym czasie Matuszewski zdobył swojego drugiego gola i ustalił wynik meczu na 3:0.

Śląsk U-19 zanotował tym samym swoje piąte ligowe zwycięstwo, kolejny rywal przyjedzie 22 października do Wrocławia, a będzie to Escola Varsovia.

Miedź Legnica U-19 - Śląsk Wrocław U-19 0:3 (0:0)
Bramki:
0:1 - 75' Matuszewski
0:2 - 80' Sharabura
0:3 - 90' Matuszewski

Śląsk: Śliczniak - Lipiński, Posacki, Poliński, Kurowski (80' Solarz), Wojtczak, Maszkowski (46' Rozum), Sikora (46' Sharabura), Wołczek, Matuszewski, Bednarczyk (90' Kaliszczak)
Rezerwowi: Sierda, Sharabura, Goszczyński, Kaliszczak, Solarz, Marszałek, Rozum
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również