Wydarzenia

Dawid Matuszewski z profesjonalnym kontraktem

2022-05-30 09:30:00
Dawid Matuszewski podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem. 18-latek występował dotychczas z zespole juniorów starszych.
Środkowy pomocnik ofensywny w zakończonym w ubiegły weekend sezonie występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i był jedną z czołowych postaci zespołu trenera Bartosza Siemińskiego, który zajął siódme miejsce w ligowej tabeli. Zagrał w 25 meczach, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. - W tym sezonie grało mi się bardzo dobrze. Mogliśmy zająć wyższe miejsce, ale zdarzyło się kilka spotkań, które nie ułożyły się po naszej myśli. Jeśli chodzi o moje indywidualne występy to myślę, że było w porządku. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę mógł pójść o krok dalej - zaznacza Matuszewski.

Dawid to wychowanek FC Wrocław Academy. Do Śląska trafił w 2019 roku i zaczynał od występów w zespole U15. Konsekwentnie pokonywał kolejne szczeble rozwoju, aż do zespołu juniorów starszych. - Widzę ten kontrakt jako wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że dostałem taką możliwość i będę mógł dalej grać we Wrocławiu, w mieście w którym się urodziłem - mówi 18-latek po podpisaniu swojego pierwszego profesjonalnego kontraktu. 

Gratulujemy Dawid i trzymamy kciuki za Twój dalszy rozwój! 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również