Wydarzenia

Janusz Góra trenerem zespołu U-19

2022-12-30 15:00:01
Janusz Góra obejmuje drużynę CLJ U-19! Były zawodnik Śląska, a także doświadczony szkoleniowiec poprowadzi w rundzie wiosennej najstarszy zespół akademii. To nie jedyna roszada w sztabie szkoleniowym juniorskich zespołów Śląska.
Janusz Góra występował w Śląsku Wrocław jako obrońca na przełomie lat 80. i 90., w 1992 roku dołączył do Stuttgarters Kickers i przez 15 lat grał na boiskach naszych zachodnich sąsiadów. Poza zespołem ze Stuttgartu reprezentował także barwy FC Augsburg oraz SSV Ulm 1846. W ostatnim z wymienionych zespołów rozpoczął pracę trenerską, następnie prowadził drużyny akademii Red Bulla Salzburg, by w FC Liefering zakończyć przygodę z zagraniczną piłką. W 2019 roku dołączył do sztabu trenera Dariusza Żurawia w Lechu Poznań, a wiosną tego roku wrócił do Wrocławia w roli jednego z asystenów trenera Piotra Tworka. W ostatnim czasie zajmował się metodologią treningu w Akademii Śląska Wrocław.

Asystentem nowego szkoleniowca zespołu U-19 został Sebastian Wilusz (dotychczas CLJ U-17), a do prowadzonej przez trenera Pawła Schmidta drużyny U-17 trafił Sebastian Mordal (wcześniej CLJ U-15). Awans całej trójki szkoleniowców jest wynikiem ich dobrej pracy i trenerskiego rozwoju w strukturach akademii wrocławskiego klubu.

Wszystkim trenerom gratulujemy rozwoju i życzymy powodzenia w realizacji nowych zadań!
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również