Wydarzenia

Krzysztof Wołczek trenerem drugiego zespołu Śląska

2022-06-17 08:00:00
Krzysztof Wołczek powraca na stanowisko pierwszego trenera drugoligowych rezerw Śląska Wrocław. Z WKS-em tym samym żegna się dotychczasowy szkoleniowiec, Arkadiusz Bator.
Krzysztof Wołczek - jako szkoleniowiec - w Śląsku pracuje od 2017 roku. Najpierw był trenerem młodzieżowych zespołów naszej akademii, awansując po kolejnych szczeblach aż do najstarszej drużyny, która zakończyła rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U18 z brązowym medalem.

W marcu 2021 roku został asystentem w sztabie Jacka Magiery, a przed sezonem 2021/2022 otrzymał możliwość poprowadzenia rezerw wrocławskiego klubu jako I trener. W marcu 2022, po niezwykle udanym okresie pracy w eWinner 2. Lidze, znów dołączył do sztabu szkoleniowiego pierwszego zespołu, tym razem jako asystent Piotra Tworka. W sezonie 2022/23 Krzysztof Wołczek ponownie jako I szkoleniowiec obejmie rezerwy Trójkolorowych.

Wrocławianin w poprzednim sezonie prowadził Śląsk II w 22 ligowych spotkaniach (bilans 9 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek), a pożegnał się z drużyną po okazałym zwycięstwie nad Lechem II Poznań 4:0. Co ciekawe, sezon wcześniej również dołączył do sztabu ekstraklasowego WKS-u po wygranej 4:0 nad Lechem w Centralnej Lidze Juniorów.

Jednocześnie swoją pracę z drugim zespołem Śląska kończy trener Arkadiusz Bator. Szkoleniowiec przejął zespół w trakcie rundy wiosennej, zdobywając w jedenastu spotkaniach jedenaście punktów, które pozwoliły dokończyć sezon na bezpiecznym miejscu w tabeli. Trenerze, dziękujemy i życzymy powodzenia!

Pełny skład sztabu szkoleniowego Śląska II Wrocław zostanie podany w osobnym komunikacie.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również