Wydarzenia

Leszczyński w jedenastce kolejki!

2023-11-28 12:00:00
Za swoją bardzo dobrą postawę w meczu z Radomiakiem Radom do jedenastki 16. kolejki PKO Ekstraklasy został wybrany bramkarz Śląska – Rafał Leszczyński.

Trójkolorowi na zakończenie szesnastej serii gier wygrali z Radomiakiem Radom na ich stadionie. Jedną z najjaśniejszych postaci tamtego wieczoru był golkiper WKS-u Rafał Leszczyński, który swoimi interwencjami i przede wszystkim obronioną jedenastką sprawił, że drużyna wywiozła 3 punkty z bardzo trudnego terenu. 

 

- Wiedzieliśmy, że teren tutaj jest bardzo ciężki. Przez to tym bardziej jesteśmy szczęśliwi. Mamy naprawdę charakterny zespół. Zasuwamy jeden za drugiego i chyba to widać. Na boisku cieszymy się z małych rzeczy i to nas buduje. – mówił na gorąco po spotkaniu Leszczyński.

 

Wyjazd do Radomia Rafał na pewno będzie wspominał bardzo miło. Bramkarzowi Śląska udało się obronić jego pierwszy rzut karny na poziomie Ekstraklasy, a do tego jest aktualnie najdłużej niepokonany spośród wszystkich golkiperów w lidze. Gola nie stracił przez łącznie 192 minuty. 

 

Naszemu zawodnikowi gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne czyste konto w niedzielnym meczu z Rakowem Częstochowa. Początek tego spotkania o 17:30.

 

XI 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy: LESZCZYŃSKI (ŚLĄSK WROCŁAW), Czerwiński (Piast Gliwice), Kopacz (Zagłębie Lubin), Ghita (Cracovia), Nowak (Raków Częstochowa), Domański (Stal Mielec), Klimek (Widzew Łódź), Zapolnik (Puszcza Niepołomice), Eppel (Warta Poznań), Szkurin (Stal Mielec)


Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również