Wydarzenia

Mateusz Cegliński z profesjonalnym kontraktem

2023-05-02 16:05:00
Mateusz Cegliński, jeden z podstawowych zawodników zespołu U15, który występuje w Centralnej Lidze Juniorów U15, podpisał profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2024/2025.
- Mateusz jest wyróżniającym się zawodnikiem zespołu U15 i reprezentantem Polski. Podpisanie profesjonalnego kontraktu to dla nas naturalny krok. Wierzę, że nowa umowa będzie dodatkową motywacją dla Mateusza do jeszcze cięższej pracy na treningach i wkrótce będzie wejdzie na jeszcze wyższy poziom - zaznacza dyrektor ds. rozwoju sportowego w Śląsku, Krzysztof Paluszek.

Cegliński, który trafił do Wrocławia z Karkonoszy Jelenia Góra tuż po rozpoczęciu sezonu 2020/2021, w zespole trenera Pawła Dziakowicza występuje na środku obrony, a w obecnej rundzie zagrał w ośmiu z dziewięciu meczów WKS-u, dodatkowo raz wpisując się na listę strzelców.


- Zawsze starałem się trenować na 100 procent, a na meczach dawać z siebie wszystko. Podpisanie kontraktu zobowiązuje i moje oczekiwania wobec siebie są jeszcze większe. Wiem, nad czym muszę pracować i które elementy doskonalić. Ta umowa tylko motywuje mnie do cięższej pracy, większej dyscypliny i dodatkowych treningów. Chcę grać zawodowo, a chłopaków grających w piłkę na niezłym poziomie jest sporo, więc muszę iść do przodu - mówi młody piłkarz.- Mateusz jest zawodnikiem, którego charakteryzuje przede wszystkim pełen profesjonalizm na boisku i poza nim oraz ciągła chęć rozwoju, bycia lepszym. Dzięki temu jest on jednym z liderów zespołu oraz systematycznie reprezentuje kraj w swojej kategorii wiekowej, co jest najlepszą nagrodą za codzienną pracę nad sobą - ocenia trener drużyny Śląska U15, Paweł Dziakowicz.

Cegliński otrzymuje powołania do młodzieżowych reprezentacji - ostatnio grał w Turnieju Czterech Narodów, podczas którego Biało-Czerwoni rywalizowali z Węgrami, Słowacją i Finlandią.- Cieszymy się, że będziemy kontynuować współpracę przez kolejne sezony. Mateusz to utalentowany młody zawodnik z naszego regionu, który idealnie wpisuje się w naszą filozofię prowadzenia młodzieżowych drużyn w Akademii Śląska. Wiem, że ma duży potencjał i wierzę, że będzie to pokazywał w najbliższych tygodniach i miesiącach - podkreśla Rafał Naskręt, koordynator piłki nożnej jedenastoosobowej w Akademii WKS-u.A jakie cele stawia sobie Mateusz Cegliński? - Teraz najważniejsze są mecze ligowe w Centralnej Lidze Juniorów U15, wygranie naszej grupy, a potem finały. Jest to w naszym zasięgu, ale wiadomo - w piłce wszystko może się wydarzyć - mówi piłkarz. - Dalsze plany to Centralna Liga Juniorów U17 i drużyna seniorów. Do tego zdrowie i unikanie kontuzji. Cieszę się, że mam wsparcie rodziców oraz dziękuję wszystkim moim trenerom z Jeleniej Góry i Wrocławia, bo to również dzięki nim tutaj jestem - dodaje.

Warto zaznaczyć, że na pięć meczów przed końcem rozgrywek CLJ U15 Śląsk zajmuje pierwsze miejsce z dwupunktową przewagą nad drugim Rakowem Częstochowa. Do finałów awansuje tylko jeden zespół.

Umowa Mateusza Ceglińskiego będzie obowiązywała do końca czerwca 2025 roku.

Gramy dalej, Cegła! Życzymy kolejnych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również