Wydarzenia

Mateusz Cyrek podpisał profesjonalny kontrakt ze Śląskiem

2022-02-24 16:00:00
Wyróżniający się zawodnik z rocznika 2007 - Mateusz Cyrek - podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław.
Mateusz Cyrek to kolejny wrocławski reprezentant Polski, który ostatnio otrzymał powołanie do kadry Polski U15.

- Dobre występy tego zawodnika nie umknęły uwadze sztabu szkoleniowego kadry do lat 15. Mateusza możemy zaliczyć do grupy najzdolniejszych piłkarzy, jest on w grupie zawodników objętych programem "future" w naszym klubie i chcemy im zapewnić najlepsze warunki do rozwoju piłkarskiego - mówi szef skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, Maciej Bączyk.

Obrońca będzie w rundzie wiosennej walczył o miejsce w składzie zespołu Śląska występującego w Centralnej Lidze Juniorów U17. - Cieszymy się, że młodzi chłopcy wchodzą do zespołu U17. Są oni dokładnie obserwowani, regularnie otrzymują powołania do narodowych reprezentacji, rozwijają się i mamy nadzieję, że będą stawiać kolejne kroki w swoich karierach - zaznacza dyrektor sportowy Akademii WKS-u, Leszek Dulat.- Podpisanie profesjonalnego kontraktu zbiegło się z powołaniem do kadry. To oczywiście wyróżnienie dla młodego piłkarza, ale również motywacja do ciężkiej pracy. Cieszymy się, że mamy w naszych szeregach takich zawodników i chcemy zapewnić im najlepsze warunki do rozwoju - przyznaje Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

Sam zawodnik nie ukrywa zadowolenia z zawarcia profesjonalnego kontraktu. - Umowa ze Śląskiem to wielkie wydarzenie i bardzo się cieszę, że jestem w tym miejscu. To również duża motywacja do dalszej ciężkiej pracy. Moimi celami na najbliższy czas są regularne występy w zespole U17, nabranie pewności siebie na boisku i grać w kolejnych zespołach, aż do pierwszej drużyny - mówi Mateusz Cyrek.

A gdzie najlepiej odnajduje się na boisku? - Moją nominalną pozycją jest środek obrony, zdecydowanie w tym miejscu na boisku czuję się najlepiej - odpowiada młody piłkarz.

Gratulujemy, Mateusz!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również