Wydarzenia

Młodzi wrocławianie wzięli udział w Tarczyński Arena Cup

2022-11-03 17:00:00
Cztery drużyny Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław wzięły udział w turnieju finałowym Tarczyński Arena Cup. Młodzi wrocławianie mogli zmierzyć się z równieśnikami i równieśniczkami z innych klubów, a najważniejsza była dobra zabawa. Dużym wydarzeniem dla młodych piłkarzy i piłkarek była możliwość gry na płycie głównej Tarczyński Areny Wrocław.
Drużyna chłopców U9 (rocznik 2014) - prowadzona przez Adriana Zimnocho - w fazie grupowej odniosła dwa derbowe zwycięstwa oraz wygrała z Falubazem Zielona Góra. W meczu finałowym pokonała Granicę Bogatynia.Zespół chłopców Akademii Śląska z rocznika 2015 (U8), trenera Andrzeja Samołyka, w grupie WKS pokonał FC Wrocław Academy, Polonię Środa Wlkp. i Parasol Wrocław, a w finale Wartę Gorzów Wlkp. Do zawodników Śląska trafiły dwie nagrody indywidualne - Dawid Małecki był najlepszym strzelcem turnieju, a Cyprian Daubigny najlepszym golkiperem.

Dobrym wynikiem rywalizację w Tarczyński Arena Cup zakończyli także zawodnicy z zespołu U7 (z rocznika 2016). Młodzi wrocławianie prowadzeni przez Marcina Tupca w fazie grupowej pokonali FA Leszno, Pogoń Szczecin FS i Bumerang Wrocław, a w finale wygrali z Parasolem Wrocław.

Zawodnicy WKS-u otrzymali dwie nagrody indywidualne - Adam Szutka został wybrany najlepszym bramkarzem/obrońcą turnieju. Warto nadmienić, że Adam dołączył do naszej Akademii z naszego klubu partnerskiego - Piasta Żerniki Wrocław.W turnieju finałowym wziął udział również najmłodszy dziewczęcy zespół Akademii WKS-u prowadzony przez Aleksandrę Żurek (U9), która jest także czynną zawodniczką ekstraligowego Śląska. Dziewczynki rywalizowały m.in. ze Ślęzą Wrocław, Rawią Rawicz czy Orlą Jutrosin.


Młodzi sportowcy mogli się sprawdzić na tle równieśników, ale najważniejsza w zawodach była dobra zabawa. Dodajmy również, że zawodnicy i zawodniczki mogli spełnić jedno ze swoich marzeń rywalizując na płycie głównej Tarczyński Arenie Wrocław, gdzie na co dzień swoje spotkania rozgrywają ich "nieco" starsi koledzy z pierwszego zespołu WKS-u.

Gratulacje, dziewczynki i chłopcy, wielkie brawa!
 
Chcesz dołączyć do młodzieżowych zespołów Śląska i rywalizować w ciekawych turniejach? Pod koniec roku odbędzie się kolejna tura naborów do Akademii Śląska Wrocław! Zapraszamy już teraz, a więcej informacji wkrótce.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Around The Sport

Zobacz również