Wydarzenia

Nowy kontrakt Jakuba Jezierskiego

2022-03-19 08:30:00
Jakub Jezierski przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Pomocnik związał się z klubem umową obowiązującą do końca sezonu 2023/2024.
Jakub Jezierski ze Śląskiem związany jest od lat. Występował w zespołach młodzieżowych, a w sezonie 2020/2021 roku zadebiutował w drugim zespole WKS-u. W obecnych rozgrywkach zdecydowanie częściej pojawia się w składzie rezerw (dwanaście występów), a jego systematyczny rozwój został dostrzeżony przez sztab pierwszego zespołu. Jezierski został bowiem zaproszony na tureckie zgrupowanie przed startem rundy wiosennej.

- Jakub jest piłkarzem, który ma znakomite wzorce, bo przecież jego tato, Remigiusz, ma ogromne ekstraklasowe i zagraniczne doświadczenie, a grał również w barwach Śląska. Rozwój Kuby możemy obserwować od lat, bo w zespołach WKS-u trenuje już od kilku lat i jestem przekonany, że wkrótce zadebiutuje w ekstraklasie. Myślę, że Jakub w tym sezonie będzie mocnym punktem naszych zespołów występujących w 2. Lidze i CLJ U18 oraz w niedalekiej przyszłości - młodzieżowej reprezentacji Polski. - mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

- Chcemy stawiać na piłkarzy związanych ze Śląskiem, z Wrocławiem, dlatego cieszymy się, że Jakub Jezierski zostaje w naszym klubie. To zawodnik, który "puka" do pierwszego zespołu, nieźle pokazał się na obozie i wierzę, że w niedalekiej przyszłości będzie grał w pierwszej drużynie - zaznacza szef skautingu Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, Maciej Bączyk.Jezierski przed startem rundy wiosennej zagrał w dwóch sparingach pierwszego zespołu - w wygranym 1:0 meczu z Wartą Poznań oraz w zremisowanym 0:0 starciu z Floridsdorferem AC. A jesienią występował także w zespole z Centralnej Ligi Juniorów U18.

- Najlepiej na boisku czuję się w linii pomocy, z zadaniami ofensywnymi, ale oczywiście nie zapominając o obronie - mówi piłkarz. - Jakie stawiam sobie cele? Jeden z nich został już spełniony, czyli dostałem powołanie na konsultację kadry Polski. Kolejne to debiut w ekstraklasie, debiut w reprezentacji w oficjalnym meczu. Fajnie byłoby zająć miejsce barażowe i awansować do 1. Ligi z drugim zespołem. I też chciałbym pojechać w lipcu na obóz pierwszego zespołu, bo takie zgrupowanie to nie lada doświadczenie - tłumaczy Jakub Jezierski.

Nowy kontrakt zawodnika będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku.

Gramy dalej, Kuba! Życzymy kolejnych udanych występów w zespołach WKS-u!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również