Wydarzenia

Patryk Skrzypczyński z profesjonalnym kontraktem

2022-02-24 15:00:00
Patryk Skrzypczyński podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław.
Patryk jest wyróżniającym się zawodnikiem Akademii Śląska Wrocław, czego potwierdzeniem mogą być m.in. powołania do reprezentacji Polski. "Najnowsze" wyróżnienie to zaproszenie na zgrupowanie na konsultację selekcyjną kadry Polski U15, która odbędzie się w dniach od 1 do 3 marca w Siedlcach.

- Podpisanie kontraktu ze Śląskiem to duża sprawa i bardzo się z tego cieszę - mówi sam zainteresowany, który na boisku najlepiej odnajduje się w środkowej strefie boiska. - Dobrze czuję się na środku pomocy w zadaniach ofensywnych, ale również mogę grać jako defensywny pomocnik - tłumaczy Patryk Skrzypczyński.

- Patryk Skrzypczyński jest jednym z pierwszych zawodników z grupy z rocznika 2007, którzy mogą podpisywać profesjonalne kontrakty. Oczywiście wszystkich najzdolniejszych chcemy również objąć kontraktem i "przeprowadzić" przez drużyny młodzieżowe do pierwszego zespołu Śląska - przyznaje Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska.Warto zaznaczyć, że grupa młodych reprezentantów Polski w szeregach Akademii Piłkarskiej Śląska ciągle rośnie. - Powołania to dowód na to, że są wyróżniającymi się piłkarzami. Cieszymy się z postępów naszej młodzieży, ale cały czas skupiamy się na ich rozwoju piłkarskim - dodaje szef Maciej Bączyk, szef skautingu Akademii Piłkarskiej WKS-u.

- Sprawdzamy rynek w regionie oraz w Polsce i chcemy kontraktować najzdolniejszych zawodników, rozwijając ich talent w naszej Akademii. Cieszymy się, że Patryk wykonał kolejny krok w karierze i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju - podkreśla dyrektor sportowy Akademii Piłkarskiej Śląska, Leszek Dulat.

Gratulujemy, Patryk!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również