Wydarzenia

Piast Żmigród klubem partnerskim Śląska Wrocław

2022-11-25 18:00:00
Piast Żmigród został nowym partnerem Śląska Wrocław. Czwartoligowiec jest już czterdziestym czwartym klubem, który przystąpił do projektu klubów partnerskich Śląska Wrocław.
Umowa pomiędzy klubami została zawarta na Tarczyński Arenie Wrocław. W spotkaniu finalizującym współpracę wzięli udział - ze strony Śląska - prezes Piotr Waśniewski, dyrektor ds. rozwoju sportowego - Krzysztof Paluszek, menadżer ds. administracyjnych - Marek Żytowiecki oraz koordynator projektu klubów partnerskich - Wojciech Pawłowski, a także przedstawiciele Piasta: prezes Rafał Zagórski, wiceprezes Ryszard Płoskonka, dyrektor klubu Paweł Pilarski i koordynator akademii Kamil Pilarski.Seniorska drużyna Piasta obecnie gra w grupie wschodniej dolnośląskiej IV ligi, ale jest na najlepszej drodze do powrotu na wyższy szczebel - po 14 seriach gier zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Choć oczywiście Piast Żmigród to nie tylko pierwszy zespół, ale także prężnie działająca akademia piłkarska.- Można powiedzieć, że to historyczne wydarzenie dla Piasta - zaznacza prezes czwartoligowca, Rafał Zagórski. - Uważam, że taka współpraca to same korzyści dla naszego klubu, pod każdym względem. Zarówno jeśli chodzi o grupy młodzieżowe i wypożyczanie zawodników między klubami, jak i wspólną organizację turniejów czy stażów trenerskich. Nasi szkoleniowcy będą mogli zdobywać dodatkową wiedzę i doświadczenie - podkreśla.- Do grona partnerów Śląska Wrocław dołączył Piast Żmigród, to już kolejny klub, który będzie z nami współpracował i jestem przekonany, że ta współpraca będzie owocna. Mamy już pierwsze plany co do wspólnych eventów, które będziemy chcieli realizować jeszcze w tym sezonie - podkreśla Wojciech Pawłowski, koordynator Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, odpowiadający za projekt klubów piłkarskich.

Piast Żmigród jest już 44. klubem, który zdecydował się na bliższą współpracę ze Śląskiem Wrocław i został Srebrnym Partnerem klubu. Dodajmy, że dzięki projektowi klubów partnerskich, młodzi sportowcy trenujący w innych akademiach mają o wiele łatwiejszą drogę do Śląska Wrocław, a więc również do profesjonalnej kariery piłkarskiej. Z kolei kluby partnerskie mogą liczyć na pełne wsparcie merytoryczne ze strony ekspertów pracujących w strukturach WKS-u. Poza tym, wrocławski klub regularnie organizuje dla nich szkolenia czy wspiera w akcjach wizerunkowych.Co ważne, lista klubów partnerskich Śląska nie jest zamknięta. - Zapraszamy wszystkie kluby, szkółki i akademie do współpracy - zachęca Wojciech Pawłowski. Kluby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy wpawlowski@slaskwroclaw.pl.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również