Wydarzenia

"Piłka nocna" we Wrocławiu!

2021-08-17 10:00:00
Bezpłatne zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży wracają do Wrocławia. Unikalne rozgrywki pod okiem trenerów Akademii Śląska Wrocław odbywają się na boiskach na Kozanowie, Psim Polu i Brochowie w każdy piątek wieczorem, od sierpnia do listopada.
"Piłka nocna" to specjalne zajęcia piłkarskie skierowane do młodzieży w wieku 7-16 lat (dziewcząt i chłopców). Podstawowym założeniem jest organizacja rozgrywek piłkarskiej w piątkowe wieczory na profesjonalnych, oświetlonych boiskach w trzech lokalizacjach:
 
- Orlik Kozanów, ul Kolista 17 (od 6 sierpnia, godz. 18-21)
- Boisko SP 10 na Psim Polu, ul. Inflancka 13 (od 6 sierpnia, godz. 19-22)
- Orlik Brochów, ul. Wiaduktowa 1 (od 7 sierpnia, godz. 18-21)
 
Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych trenerów Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, którzy dbają o przebieg rozgrywek, podział na grupy, sprzęt sportowy, sędziowanie i ogólne zadowolenie uczestników. Głównym celem jest stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu w sposób przyjazny i atrakcyjny.

By zgłosić się do projektu nie musisz mieć znajomych ani całej drużyny - po prostu możesz się zapisać (lub zapisać swoje dziecko), mieć zgodę rodziców i grać razem z nami! Szczegóły na plakacie i pod adresem fundacja@slaskwroclaw.pl oraz numerem telefonu +48 733 321 242.

 
Projekt "Piłka nocna" oparty jest na zasadzie udziału, a nie osiąganych wyników. Mniej istotne jest wygrywanie, a sama gra i wspólne aktywne spędzenie czasu. Zajęcia organizowane są w lokalizacjach, w których występują problemy z przestępczością nieletnich i gdzie brakuje alternatyw spędzenia czasu wolnego - zwłaszcza w piątkowe wieczory, gdy brak konstruktywnych rozrywek jest najbardziej dotkliwy. "Piłka nocna" pozwala skorzystać z boisk z oświetleniem, wieczorem, pod okiem licencjonowanych trenerów, co pomaga młodzieży docenić ten format, poczuć się niczym profesjonalni sportowcy i mocniej zaangażować. Projekt bazuje na podobnych inicjatywach z Wielkiej Brytanii, organizowanych z wielkim powodzeniem Bank of Scotland Midnight League (10 000 uczestników w 70 lokalizacjach w Szkocji) oraz Kickz (45 000 uczestników w 112 lokalizacjach na terenie Anglii).
 
Rozgrywki w ramach "Piłki nocnej" są bezpłatne i dostępne dla wszystkich. Więcej informacji pod adresem fundacja@slaskwroclaw.pl.
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również