Wydarzenia

Pucharowa droga

2022-07-26 10:00:00
Drugi zespół Śląska Wrocław rozpoczyna dziś zmagania w Pucharze Polski. W rundzie wstępnej rozgrywek rywalem zespołu Krzysztofa Wołczka będzie Motor Lublin. Spotkanie na Lubelszczyźnie o godz. 18.
Rezerwy Śląska Wrocław do rywalizacji przystępują - jak wszystkie zespoły II ligi - od rundy wstępnej. Dziesięciu zwycięzców meczów na tym etapie dołączy do wygranych okręgowych Pucharów Polski, drużyn I ligi oraz Ekstraklasy w 1/32 finału. Losowanie tej fazy rozgrywek już w piątek, 29 lipca.

W zeszłym sezonie druga drużyna WKS-u zadebiutowała na poziomie centralnym Fortuna Pucharu Polski. Wtedy rezerwy trafiły na rywala z Ekstraklasy - Zagłębie Lubin. Derby przy Oporowskiej zaczęły się obiecująco, bo skazywana na pożarcie drużyna gospodarzy do 40. minuty wyglądała bardzo solidnie na tle faworyzowanego rywala. Kontuzja Mariusza Pawelca i dwie szybko stracone bramki przed samą przerwą sprawiły jednak, że mecz nie zakończył się wymarzoną przez wrocławskim kibiców niespodzianką. Miedziowi wygrali ostatecznie 3:0.

Tegoroczną rywalizację zespół trenera Wołczka rozpocznie od starcia z bezpośrednim rywalem z eWinner 2. ligi - Motorem Lublin. Nie jest to może drużyna tak silna jak ekstraklasowe Zagłębie, jednak nie zapominajmy, że Motor ma patent na Puchar Polski. Poprzednie zmagania lublinianie zakończyli dopiero w 1/8 finału, a o awans do najlepszej ósemki ambitnie walczyli z Legią Warszawa, przegrywając tylko 1:2. Ze stołecznym klubem Motor mierzył się ponownie całkiem niedawno, gdy w przedsezonowym sparingu zwyciężył 3:2. Zmagania w lidze nie rozpoczęły się jednak po myśli trenera Stanisława Szpyrki i jego drużyny. Po dwóch kolejkach i dwóch remisach (z Garbarnią Kraków i Olimpią Elbląg) zespół mający aspiracje sięgające awansu zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli.

Początek sezonu w wykonaniu Motoru nie jest zachwycający, ale to samo można powiedzieć o drużynie Śląska. Po dobrym meczu w Stężycy i wyjazdowym remisie 3:3 (dwie bramki Krocza) przyszła domowa porażka 0:2 z Kotwicą Kołobrzeg. - Zbyt mało w naszej grze było aktywności, brakowało ruchu i zawodników z przodu. Nasza gra nie funkcjonowała tak, jak należy - mówił po tamtym spotkaniu trener Krzysztof Wołczek.

Transmisja z meczu Motor Lublin - Śląsk II Wrocław dostępna TUTAJ (kanał YouTube ŚląskNet).

Czasu do rozpamiętywania porażki jednak nie ma - już dziś mecz w Pucharze Polski, a 30 lipca ligowe starcie z Zagłębiem II Lubin, czyli derby rezerw. Trzymamy kciuki za naszą młodą drużynę!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również