Wydarzenia

Raport statystyczny po #ŚLĄKOR

2023-12-10 14:30:00
Skończyła się seria Śląska ze strzeloną bramką, ale seria bez porażki trwa! Po bezbramkowym remisie z Koroną Kielce dalej jesteśmy na fotelu lidera. Zapraszamy do raportu statystycznego.
Trójkolorowi wymienili między sobą 551 podań, z czego 450 było celne. To ponad dwa razy więcej udanych zagrań od piłkarzy Korony (299 podań / 208 celnych). Najwięcej z ekipy Śląska piłkę rozgrywali Patryk Janasik (80 podań / 58 celnych), Łukasz Bejger (80/74), Aleks Petkov (75/67).
 
Posiadanie piłki również było po stronie Śląska. Przy futbolówce nasi zawodnicy utrzymywali się aż 64%, 36% mieli piłkarze Korony. Na pewno w dużej mierze do tego posiadania piłki przyczynili się Piotr Samiec-Talar, który miał 7 prób dryblingu, z czego 5 udanych. Daniel Łukasik również dołożył do tego swoją cegiełkę, ponieważ odbierał piłkę rywalom 3 razy.
 
Podopieczni Jacka Magiery uderzali na bramkę gości aż 14 razy, z czego 4 razy celnie. Najlepiej w tej statystyce wyglądał wczoraj Mateusz Żukowski, ponieważ oddał trzy uderzenia i dwa razy musiał interweniować bramkarz Korony. Dla porównania, zawodnicy z Kielc strzelali 6 razy, ale ani razu nie zagrozili bramce Rafała Leszczyńskiego.
 
Dla naszego golkipera było to ósme czyste konto w sezonie i dalej pozostaje samodzielnym liderem tej klasyfikacji. Patrick Olsen zobaczył czwartą żółtą kartkę w tym sezonie, co oznacza zawieszenie na następne spotkanie.
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również