Wydarzenia

Rekordowe nabory do Akademii Śląska

2022-09-07 22:00:00
W poniedziałek na stadionie przy ulicy Oporowskiej odbyły się nabory do Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Śmiało można je nazwać rekordowymi, bowiem uczestniczyło w nich 16 dziewczynek i aż 126 chłopców!
- Nabory to bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych zespołów Akademii Śląska Wrocław. W tym roku w naborze udział wzięło 16 dziewczynek, 126 chłopców oraz kilkanaście zawodniczek Akademii Śląska. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Dla porównania - w zeszłym roku w naborze udział wzięło 39 dzieci - mówi koordynator projektu naborów do Akademii, Wojciech Pawłowski.Najpierw na murawie pojawiły się dziewczynki, a nieco ponad godzinę później chłopcy. Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić się w testach sprawnościowch, a najzdolniejsi otrzymali zaproszenie do regularnych treningów z zespołami WKS-u. Kto wie, może w przyszłości zobaczymy ich w barwach Śląska w Ekstraklasie czy Ekstralidze?

- Dziękujemy rodzicom, opiekunom młodych zawodniczek i zawodników za zaufanie i zgłoszenie swoich pociech na trening naborowy. Systematycznie podnosimy standardy pracy, żeby Akademia Śląska była głównym miejscem rozwoju uzdolnionej młodzieży w regionie, a do tego stwarzała możliwość realizacji sportowej pasji wszystkim chętnym, we współpracy z klubami partnerskimi - dodaje Wojciech Pawłowski.Na twarzach młodych sportowców nie brakowało uśmiechów. - Staraliśmy się ze wszystkich sił, żeby wydarzenie przysporzyło wiele radości każdemu uczestnikowi. Czy nam się udało, ocenę pozostawiamy uczestnikom i ich rodzicom - podsumowuje Pawłowski. Wszystkie dzieci, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu naboru dołączą w najbliższych dniach do zespołów WKS-u, a pozostali mogą spróbować swoich sił w klubach partnerskich Śląska Wrocław.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również