Wydarzenia

Śląsk II: derby na start wiosny

2023-02-23 08:00:00
Jeszcze jakiś czas temu z utęsknieniem czekaliśmy na start PKO BP Ekstraklasy, a ostatnio te same emocje udzielały nam się w związku z brakiem rozgrywek drugoligowych. Całe szczęście wraca już eWinner II Liga i wraz z nią rozpoczyna się batalia o utrzymanie. W ramach 20. kolejki „Wojskowi” zagrają przy Oporowskiej z Zagłębiem II Lubin.
Rezerwy Śląska Wrocław zakończyły jesienną rundę eWinner II Ligi na ostatnim, osiemnastym miejscu w tabeli. Bilans drużyny pod przewodnictwem trenera Krzysztofa Wołczka to cztery zwycięstwa, sześć remisów i dziewięć porażek. Sytuacja jest trudna, ale niebeznadziejna. Śląsk do miejsca gwarantującego utrzymanie traci cztery punkty i potencjalne zwycięstwo w małych derbach Dolnego Śląska będzie niezwykle pomocne. 
 
Zagłębie II Lubin również ma swoje problemy i podobnie jak Śląsk – przystępuje do wiosennej rundy drugoligowych rozgrywek z nadzieją na pozostanie na poziomie centralnym. „Miedziowi” obecnie okupują czternaste miejsce w tabeli z 22 punktami na koncie. Warto też pamiętać, że żaden inny zespół w II Lidze nie tylu porażek, co Zagłębie – aż 11. 
 
Ostatni ligowy mecz tych dwóch ekip bez zająknięcia można zakwalifikować do jednego z najlepszych spotkań II Ligi w tym sezonie. Śląsk przyjechał do Lubina głodny zwycięstwa i zaserwował nam niezapomniane widowisko. Szybkie wyjście na prowadzenie 2:0, remis 3:3 do 72. minuty i zwycięska bramka Miłosza Kurowskiego. To był niezapomniany mecz. 
 
Przedsmak niedzielnej rywalizacji mieliśmy już 25 stycznia. Wtedy w meczu kontrolnym rezerwy Śląska bez problemu rozprawili się z lubinianami 4:1 po bramkach Bałdygi, Zylli, Krocza oraz Lisowskiego. Cóż, 26 lutego o 12:00 na Oporowskiej liczymy na powtórkę i dobre wejście w rundę wiosenną. Hej, Śląsk! 
 
Autor: Marek Wadas, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również