Wydarzenia

Śląsk II: Hit przy Oporowskiej

2023-11-26 04:00:00
W niedzielę - 26 listopada - piłkarze Śląska II Wrocław rozegrają swój ostatni mecz w tym roku. Będzie to absolutny hit grupy III 3. Ligi, bowiem na Oporowską - na teren wicelidera - przyjeżdzą lider, zespół Rekordu Bielsko-Biała. Początek spotkania o godzinie 13:15.
Trudno wymarzyć sobie lepszy mecz na koniec rundy jesiennej. Będzie to spotkanie o dodatkowej stawce i niejako również bardzo ważna potyczka w kontekście walki o awans do 2. Ligi. Obecnie między pierwszym Rekordem a drugim Śląskiem II jest siedem punktów różnicy. Jeśli bielszczanie wygrają, odskoczą na dziesięć "oczek" i będą mieli lepszy bilans bezpośrednich spotkań, a co za tym idzie - znajdą się na autostradzie do wyższej klasy rozgrywkowej. W przypadku wygranej WKS-u różnica zmniejszy się do czterech punktów i... wiosna będzie szalenie ciekawa.

Emocji nie powinno brakować - to potwierdził już pierwszy mecz tych zespołów w Bielsku-Białej. Po 90 minutach Śląsk II prowadził na wyjeździe 2:1 po bramkach Jehora Sharabury i Kacpra Zaborskiego, a w 92. minucie bramkarz WKS-u, Mateusz Górski obronił rzut karny. Kilka chwil później jednak musiał skapitulować, a mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

Rekord kroczył od wygranej do wygranej, ale przed tygodniem stracił punkty w Polkowicach, remisując tam z Górnikiem 1:1. Śląsk natomiast w ostatnim meczu pokonał przed własną publicznością Karkonosze Jelenia Góra 3:0. Teraz WKS będzie chciał pójść za ciosem.

Kto okaże się lepszy w meczu na szczycie? Czy Śląsk, który jeszcze w tym sezonie na Oporowskiej nie przegrał, znów zapunktuje przed własną publicznością? A może to Rekord podtrzyma serię wyjazdowych meczów bez porażki?

Początek spotkania o godzinie 13:15. Z meczu przeprowadzona będzie transmisja na żywo na naszym kanale na YouTube.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również