Wydarzenia

Śląsk II: Inauguracja w Stężycy

2022-07-16 10:00:00
W ten weekend do gry wraca nie tylko PKO BP Ekstraklasa, ale też eWinner 2. Liga. Śląsk II na inaugurację zmierzy się na wyjeździe z Radunią Stężyca. Początek tego spotkania w sobotę - 16 lipca - o godzinie 18:00.
Na ławkę trenerską drugiej drużyny Śląska po kilkumiesięcznej przerwie wraca Krzysztof Wołczek, a dla Śląska II będzie to już trzeci sezon na poziomie centralnym. Poprzednie dwie kampanie zakończyły się odpowiednio na 15. i 12. miejscu. W porównaniu z poprzednim sezonem doszło do kilku zmian - Krzysztof Wołczek znów objął stery w rezerwach, szkoleniowcem bramkarzy będzie Krzysztof Osiński, a na boisku zobaczymy m.in. Huberta Muszyńskiego, Roberta Pisarczuka, Kubę Lizakowskiego i Mateusza Lisowskiego.

Z kolei dla Raduni Stężyca będzie to drugi sezon w drugiej lidze. Miniony, czyli debiutancki w historii klubu na poziomie centralnym, zakończył się na 6. miejscu i półfinałem baraży o 1. Ligę, w którym Radunia uległa po dogrywce 1:0 Ruchowi Chorzów.

Śląsk II w trakcie przygotowań do nowego sezonu rozegrał cztery sparingi. Wygrał 1:0 z GKS-em Jastrzębie i 2:1 z Lechem II Poznań oraz przegrał 0:3 z KKS-em Kalisz i 1:2 ze Ślęzą Wrocław.

Radunia w porównaniu do Śląska grała więcej meczów kontrolnych. Zremisowała 0:0 z Arką Gdynia a następnie przegrała ze Stomilem Olsztyn 0:2 i z Wisłą Płock 2:3. Potem nadeszło zwycięstwo 2:1 z GKS-em Przodkowo i porażka 1:2 z Lechią Gdańsk. W ostatnim sparingu Radunia pokonała Stolem Gniewino 2:1.

Historia starć Śląska II z Radunią zamyka się w dwóch meczach poprzedniego sezonu. W pierwszym z nich przy Oporowskiej goście wygrali 5:2, zaś w rewanżu Radunia zwyciężyła 4:2. Jak będzie tym razem?

Spotkanie Radunia Stężyca - Śląsk II Wrocław rozpocznie się w sobotę 16 lipca o godzinie 18 na
stadionie Arena Radunia. Sędzią głównym meczu w Stężycy będzie Damian Krumplewski z Mrągowa.
Autor: Filip Krakowczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również