Wydarzenia

Śląsk II: Kaliskie wyzwanie

2022-04-02 09:00:00
Śląsk II Wrocław w sobotę rozegra kolejne ligowe spotkanie. Przeciwnikiem wrocławian będzie zespół KKS-u Kalisz. Początek meczu w sobotę, 2 kwietnia, o godzinie 17:00.
Trener Arkadiusz Bator swój powrót do Śląska może uznać za słodko-gorzki. Zespół jest bez wątpienia dobrze poukładany, a gra wygląda całkiem nieźle, jednak w dotychczasowych dwóch spotkaniach pod jego wodzą drugi zespół WKS-u jeszcze nie zapunktował. Wrocławianie nieźle wyglądali w wyjazdowym starciu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i długo nawiązywali wyrównaną walkę z pretendentem do awansu, czyli Chojniczanką Chojnice, jednak każdorazowo przegrywali 1:2. Teraz będą chcieli w końcu zapunktować.

Szybki rzut oka w ligową tabelę - KKS Kalisz jest niemalże sąsiadem WKS-u w ligowym zestawieniu, bo zajmuje czternastą lokatę z 30 punktami, podczas gdy Śląsk jest dwunasty z 32 "oczkami" na swoim koncie. Kaliszanie zajmują ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli, jednak mają aż osiem punktów przewagi nad pierwszą ekipą ze strefy spadkowej. Czy to dużo? I tak, i nie. Trudno mówić o sytuacji gry z nożem na gardle, jednak do końca rozgrywek zostało jeszcze dziewięć meczów, zatem nie można także czuć się bezpiecznym.

Zespół z Kalisza nie lubi dzielić się punktami z przeciwnikami. Na 25 meczów ligowych KKS wygrał dziewięć, poniósł trzynaście porażek i odnotował zaledwie trzy remisy. Bilans bramkowy kaliszan to 29 goli strzelonych i 26 straconych.

Najbliższy rywal WKS-u przystępuje do sobotniego spotkania podrażniony ostatnimi dwoma porażkami. Kaliszanie przed dwoma tygodniami na swoim terenie ulegli Zniczowi Pruszków aż 0:5, a w kolejnym starciu zaprezentowali się już lepiej, ale również przegrali - 0:1 z Ruchem Chorzów. I teraz najpewniej chcieliby zakończyć tę niekorzystną mini-serię.

Początek spotkania KKS-u ze Śląskiem II w sobotę, 2 kwietnia, o godzinie 17:00. Transmisja dostępna będzie na platformie sportize.pl oraz w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również