Wydarzenia

Śląsk II: Klątwa trwa

2022-08-10 19:45:00
Garbarnia Kraków to rywal, który w ubiegłym sezonie mocno dał się we znaki rezerwom Śląska. Zespół wierzył, że w środowym pojedynku uda się przełamać negatywną passę, ale ponownie musiał pogodzić się z porażką, tym razem 1:3. Jedyną bramkę dla Śląska zdobył Szymon Krocz.
Początkowe minuty należały w zupełności do wrocławian, którzy narzucili swoje warunki gry. Podopieczni Krzysztofa Wołczka utrzymywali się długo przy piłce oraz naciskali na rywali wysokim pressingiem. Nie przekładało się to jednak na liczne sytuacje bramkowe. Najlepszą miał Miłosz Kurowski, kiedy to zamykał szybką akcję, wyprowadzoną trzema podaniami z połowy wrocławian. W polu karnym Garbarni podjął jeszcze próbę nawinięcia rywala, ale w ostatniej chwili został powstrzymany.

Rywale z biegiem czasu przejęli inicjatywę, rzadko jednak przekładało się to na klarowne sytuacje. Najbliżej prowadzenia byli po strzale z narożnika szesnastki w wykonaniu Wojciecha Słomki, jednak skutecznie interweniował Józef Burta.

Bardzo dobrze drugą połowę zaczęli piłkarze Śląska, już w 50 minucie byli blisko objęcia prowadzenia. To nie udało się Mateuszowi Młynarczykowi, ale już chwilę później nie pomylił się Szymon Krocz, tym samym zdobywając swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

W 68 minucie wiele szczęścia miał Śląsk. Garbarnia wyprowadziła kontrę, strzał z 16 metra obronił Józef Burta, a po dobitce piłka otarła obrońcę i trafiła w słupek. Gospodarze jeszcze mieli do rozegrania rzut rożny, po którym sędzia odgwizdał rzut karny. Ten został skutecznie wyegzekwowany przez Bartłomieja Purchę.

To był moment zwrotny w tym meczu, obie drużyny musiały się otworzyć, a skorzystali na tym gospodarze. Znów kluczowy był stały fragment gry, a konkretnie rzut rożny, po którym piłkę do bramki wpakował Patryk Warczak. Minęła chwila, a znów w ataku była Garbarnia, tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Bartłomiej Purcha i strzałem w okienko ustalił wynik tego meczu.

Drugi zespół już w sobotę - 13 sierpnia - będzie miał okazję do rehabilitacji, na Oporowskiej zmierzy się z Olimpią Elbląg.

Garbarnia Kraków – Śląsk II Wrocław 3:1 (0:0)
Bramki:
0:1 Szymon Krocz 54’
1:1 Bartłomiej Purcha 71’
2:1 Patryk Warczak 84’
3:1 Bartłomiej Purcha 86’

Garbarania: Kozioł - Warczak, Polak, Słomka, Mularczyk (90’ Bartków), Nowak , Kardas, Nowak, Nakrosius, Karbownik (67’ Purcha), Żak (76’ Sutor)
Śląsk II: Burta – Gerstenstein, Stawny, Muszyński, Caliński, Szmigiel (86’ Lizakowski), Gryglak (65’ Jezierski), Pisarczuk, Młynarczyk (65’ Lutostański), Kurowski (77’ Lisowski), Krocz (86’ Konstanty)

Żółte kartki: Pisarczuk, Jezierski - Żak, Kardas, Polak
Czerwona kartka: Polak

Sędzia: Aleksander Kozieł
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również