Wydarzenia

Śląsk II: Mecz sąsiadów w tabeli

2022-09-11 09:30:00
Drugi zespół Śląska musi się pozbierać po druzgocącej porażce, jakiej doświadczył w Kaliszu. Starcie z Pogonią Siedlce jest doskonałą okazją do tego, aby poprawić nastroje, a przede wszystkim odnieść pierwsze zwycięstwo na Oporowskiej w tym sezonie.
Szukając zwycięstwa

Podopieczni Krzysztofa Wołczka zmierzą się z rywalem, który jest w podobnej sytuacji. Pogoń jest tylko pozycję wyżej w tabeli, a od blisko miesiąca nie była w stanie zwyciężyć w ligowych rozgrywkach. Od wygranej 14 sierpnia z Motorem Lublin przegrali kolejno z KKS-em Kalisz oraz GKS Jastrzębie oraz w ostatniej kolejce zremisowali ze Stomilem Olsztyn. Podopieczni Damiana Guzka podobnie jak gracze Śląska liczą na przełamanie w dzisiejszym starciu.

Co ciekawe, tydzień temu Śląsk II mierzył się z drużyną prowadzoną przez Bartosza Tarachulskiego, a dziś na ławce trenerskiej gości zasiądzie Damian Guzek, który przejął schedę po obecnym szkoleniowcu KKS-u Kalisz. Guzek przez wiele lat zakładał koszulkę w niebiesko-białych barwach, a także prowadził zespół rezerw, z którego płynnie przeszedł do II-ligowej drużyny.

Problemy z Oporowską 

Historyczny obiekt, jakże ważne miejsce dla kibiców Śląska, nie służy drugiemu zespołowi w tym sezonie. Rozgrywki II ligi powoli zbliżają się do etapu 1/3 rozgrywek, a wrocławianie nadal pracują nad tym, aby odnieść pierwsze zwycięstwo. Regularne punktowanie na własnym obiekcie jest kluczowe, aby zająć spokojne miejsce w środkowej części tabeli.

Starcie z Pogonią rozpocznie się dziś o godzinie 17.00, zapraszamy do wspieranie zawodników na stadionie przy ul. Oprowoskiej 62. Bilety są dostępne na bilety.slaskwroclaw.pl oraz w kasach biletowych przed meczem. Oczywiście dostępna też będzie transmisja w serwisie WP Pilot.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również