Wydarzenia

Śląsk II: Niech zacznie się złota jesień

2022-09-24 09:15:00
Rozpoczęła się kalendarzowa jesień, ale rozgrywki eWinner 2. ligi już trwają w najlepsze. Po porażce ze Stomilem Olsztyn podopieczni Krzysztofa Wołczka szukają okazji do rehabilitacji, szansa ta dziś w Jastrzębiu-Zdroju.
Rok temu o tej porze rezerwy Śląska znajdowały się w bardzo podobnej sytuacji. Szukały swojej optymalnej formy i ustawienia, pracowały o brakach w defensywie, które były kluczowe dla wyników drugiego zespołu. Te jednak udało się wyeliminować, dzięki czemu druga część rundy jesiennej była znacznie lepsza i pozwoliła wspiąć się w tabeli.

Dziś sytuacja nie jest najłatwiejsza, ale drugi zespół Śląska dostał drugą szansę na poprawę dorobku punktowego przed kolejnym domowym starciem. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo Jastrzębianie bardzo dobrze czują się na swoim obiekcie przy ulicy Harcerskiej. Z dotychczasowych 16 ligowych punktów, aż 11 zdobyli u siebie - 3 razy zwyciężyli, 2-krotnie zremisowali, a porażkę ponieśli na początku rozgrywek z będącym w dobrej formie wtedy Górnikiem Polkowice.

Starcie starych znajomych

Bartosz Boruń był kluczową postacią Śląska II przez wiele lat, także był blisko ekstraklasowego zespołu, wszedł w ubiegłorocznym starciu Pucharu Polski choćby. Dziś jednak już rozwija swoja karierę poza Wrocławiem, latem dołączył do dzisiejszego rywala. Uniwersalny zawodnik świetnie zaadaptował się w nowym miejscu, na dzień dobry zdobył zwycięską bramkę w starciu GKS-u z Wisłą Puławy i stał się kluczowym graczem w układance Grzegorza Kurdziela. Dopiero kara za 4. żółtą kartkę zatrzymała jego serię występów.

Pojedynek z GKS Jastrzębie rozpocznie się o godzinie 15.00 i będzie do obejrzenia w serwisie WP Pilot.

Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również