Wydarzenia

Śląsk II: Pierwszy etap przygotowań zakończony

2022-02-02 12:00:00
Piłkarze Śląska II Wrocław pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu mają już za sobą. Podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka ostatnie dni spędzili na zgrupowaniu w Jeleniej Górze, a dotąd rozegrali już trzy sparingi. Przed startem piłkarskiej wiosny czekają ich jeszcze cztery mecze.
Sparingowe granie w tym okresie przygotowawczym wrocławianie rozpoczęli od potyczki z rezerwami Lecha Poznań (3:3 - bramki Grzegorz Kotowicz, Mateusz Młynarczyk i Michał Szmigiel), a następnie - już na jeleniogórskim zgrupowaniu - wygrali z Karkonoszami Jelenia Góra 5:0 (trzy gole Mariusza Idzika i po jednym trafieniu Piotra Samca-Talara i Kacpra Dachnowskiego) i Slovanem B Liberec 2:1 (bramki Kacper Dachnowski i Filip Michalski).

W zajęciach brało udział kilku zawodników testowanych, a część z tej grupy nadal będzie starało przekonać do siebie sztab szkoleniowy drugiego WKS-u. Nowymi (a właściwie "nowymi-starymi") twarzami w zespole są powracający z wypożyczenia Piotr Samiec-Talar i Filip Michalski, a także trenujący od tej rundy z drugą drużyną, 15-letni Karol Borys.

- Jesteśmy w szczycie przygotowań, mamy za sobą obóz w Jeleniej Górze i cały czas trenujemy na najwyższych obrotach. W kolejnych dniach będziemy powoli te obciążenia zmniejszać, by być w pełni gotowym na pierwszy mecz z GKS-em Bełchatów, by - mówiąc w żargonie piłkarskim "złapać świeżość" - mówi trener przygotowania motorycznego Śląska II, Dawid Gomola.

W najbliższą sobotę wrocławianie zmierzą się z bardzo silnym rywalem, czyli aspirującym do powrotu do PKO Ekstraklasy Podbeskidziem Bielsko-Biała (obecnie czwarta lokata w Fortuna 1. Lidze ze stratą siedmiu "oczek" do miejsca gwarantującego bezpośredni awans). Będzie to także spotkanie starych znajomych, bo przecież zespół z Bielska-Białej prowadzony jest przez byłych szkoleniowców WKS-u, czyli Piotra Jawnego i Marcina Dymkowskiego, a w składzie są m.in. Kamil Biliński, Mathieu Scalet i Joan Roman - byli piłkarze WKS-u.

Po starciu z bielszczanami Śląsk II zagra jeszcze ze Stalą Brzeg i Górnikiem Polkowice (oba mecze 12 lutego), a sprawdzianem generalnym przed startem ligi będzie potyczka derbowa, ze Ślęzą Wrocław. W ostatni weekend lutego podopieczni Krzysztofa Wołczka zainaugurują rundę wiosenną domowym spotkaniem z GKS-em Bełchatów.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również