Wydarzenia

Śląsk II: Po punkty do Elbląga

2023-03-17 14:21:23
W ramach 23. kolejki eWinner II ligi Śląsk II Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Początek meczu w sobotę o godzinie 15.00.
Drużyna rezerw po niezłym początku z drugim zespołem Zagłębia Lubin (wygrana 4:3) dwukrotnie doświadczyła goryczy porażki. Porażek o tyle bolesnych, że gra nie była taka, aby skończyć starcia z Polonią i Garbarnią bez jakiegokolwiek dorobku punktowego. W efekcie wrocławianie znów zajmują ostatnie miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem 21 punktów.

Rywale WKS-u na ten moment mają zupełnie inne cele - z dorobkiem 35 punktów Olimpia jest aktualnie 7. zespołem i traci jeden punkt do znajdującego się w strefie barażowej Stomilu Olsztyn. Żółto-biało-niebiescy podobnie jak podopieczni Krzysztofa Wołczka wypracowali w tym roku 3 punkty, z tym że są one efektem zremisowanych spotkań. Jesienne starcie Śląska z Olimpią też zakończyło się podziałem punktów po wyniku 1:1.

Wrocławianie mają prawo liczyć na powrót z kompletem punktów, a kluczem do tego będzie poprawa aspektu mentalnego - "Brakuje nam koncentracji i nie jest to pierwsza taka sytuacja. Wraz z zespołem często o tym rozmawiamy i analizujemy poszczególne sytuacje, ale mimo to często wkrada się rozluźnienie. Gdy wydaje nam się, że mamy mecz pod kontrolą, pojawia się właśnie ten brak koncentracji. Musimy czuć większą odpowiedzialność za piłkę oraz wynik. Potrzeba więcej pragmatyzmu." - podkreślał po meczu z Garbarnią trener Wołczek. Element ten będzie kluczowy do realizacji celu w Elblągu, ale także i tego na koniec sezonu.

Bezpieczna strefa nadal jest bardzo blisko, czternasta Garbarnia ma tylko o dwa punkty więcej niż rezerwy Śląska. Czy uda się wyrwać z zagrożonej strefy? Inauguracyjny gwizdek w sobotę, 18 marca, o godzinie 15.00.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również