Wydarzenia

Śląsk II: Porażka w stolicy

2023-03-04 18:56:00
Rezerwy Śląska Wrocław przegrywają z Polonią Warszawa 1:2 w ramach 21. kolejki eWinner II Ligi. Strzelcem jedynej bramki dla WKS-u był Miłosz Kurowski.
Początek spotkania należał do tych spokojnych. Obie drużyny nie chciały forsować tempa, choć warto zauważyć, że wysoko założony pressing przez podopiecznych Krzysztofa Wołczka sprawiał „Czarnym Koszulom” niemałe kłopoty. Pierwszy strzał należał do Yehora Matsenko, ale główka obrońcy WKS-U powędrowała daleko ponad bramkę. 
 
Na pierwszą groźną akcję Polonii musieliśmy poczekać 18 minut. Wtedy Michał Fidzukiewicz znalazł się w stuprocentowej sytuacji, ale górą okazał się nasz bramkarz – Oskar Mielcarz. Nie było to starcie, które dostarczało wielu akcji, niemniej Śląsk II wyglądał naprawdę nieźle na tle rywali, którzy przed pierwszym gwizdkiem byli wskazywani na faworytów.  
 
Niestety jednak to Polonia zdołała strzelić pierwszą bramkę. Duży błąd defensywy Śląska wykorzystał Fidzukiewicz, który dograł do Łukasza Piątka, a ten spokojnie pokonał Mielcarza i otworzył wynik dla gospodarzy w 34. minucie. Trzy minuty później czerwoną kartkę obejrzał Yehor Matsenko. Ukrainiec uderzył piłkarza Polonii w głowę i został wyrzucony z boiska. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla „Czarnych Koszul”. 

Trudno było w drugiej połowie gonić za wynikiem, skoro drużyna była osłabiona. Polonia Warszawa starała się kontrolować wydarzenia boiskowe i to raczej ona była częściej przy futbolówce. W 52. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył Marcin Kluska, ale na nasze szczęście piłka minęła bramkę Mielcarza.  
 
W 67. minucie udało się jednak doprowadzić do wyrównania. Dośrodkowanie Kurowskiego wywołało nie lada zamieszanie w polu karnym gospodarzy i piłka niespodziewanie znalazła się w siatce. Niestety gospodarze szybko ponownie objęli prowadzenie. Bajdur wrzucił do Kluski, a ten precyzyjnym uderzeniem głową strzelił bramkę numer dwa dla „Czarnych Koszul”. Później obie ekipy miały swoje szanse, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść gospodarzy. 

Śląsk przegrywa z Polonią 1:2. W następnym meczu eWinner II Ligi „Wojskowi” na Oporowskiej zagrają z Garbarnią Kraków.
 
Polonia Warszawa – Śląsk Wrocław 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0:
34' Ł. Piątek
1:1: 67' M. Kurowski
2:1: 69' M. Kluska
 
Polonia: Lemanowicz – Balcewicz, Grudniewski, Wełna, Fadecki, Marciniec, Piątek (81' Koton), Biedrzycki (74' Radziński), Michalski (63' Bajdur), Kluska, Fidzukiewicz (74' Aftyka)
Śląsk: Mielcarz – Stawny, Muszyński, Matsenko, Gerstenstein, Kurowski, Jezierski (89' Zawadzki), Szmigiel (85' Lizakowski), Lisowski (40' Pawelec), Bargiel, Matuszewski (89' Bednarczyk)

Żółte kartki: Michalski, Lizakowski oraz Muszyński 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również